• In English
 • Енергоефективність – пріоритетний напрям роботи Мінрегіону, – Василь Лозинський
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 14 вересня 2021 року о 18:22

  Презентація спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Енергоефективність громадських будівель в Україні» відбулася під час відкриття XXV міжнародної виставки «Елком Україна: енергетика та енергоефективність». Саме цей напрям для Уряду є одним із пріоритетних. Про це сказав перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський. 

  «Пошук джерел фінансування для впровадження масових проектів у сфері енергоефективності – завдання України та найближчі роки. У цьому напрямку ми активно співпрацюємо з міжнародними партнерами, зокрема й щодо фінансування проектів з енергоефективності. Так, наразі впроваджується спільний з ЄІБ проєкт «Енергоефективність громадських будівель» на суму 300 млн євро. Розпочато переговори про продовження та збільшення фінансування Фонду енергоефективності в межах угод EE4U, а також із Світовим банком щодо нового проєкту», – підкреслив перший заступник Міністра розвитку громад та територій.

  Василь Лозинський наголосив на важливості реформи енергоефективності для загального процесу євроінтеграції країни.

  «Ми розпочали імплементацію європейських директив, норм та стандартів у сфері енергоефективності. Відійшли від жеків до ринку управителів та запровадили енергетичну сертифікацію будівель. Створили довгостроковий інструмент для термомодернізації житла в Україні – Фонд енергоефективності. І це лише фундамент для подальших перетворень на шляху до комфортного та енергоощадного житла і енергоефективних громадських будівель», – сказав заступник Міністра. 

  Зазначимо, у Мінрегіоні ведеться активна робота над удосконаленням нормативно-правового регулювання у сфері підвищення енергоефективності. Зокрема розроблено законопроект щодо вдосконалення роботи Фонду енергоефективності та енергетичної сертифікації будівель, а також проект постанови про впровадження енергоменеджменту в будівлях органів влади.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив, що Фонд енергоефективності має реалізувати передові проекти з комплексної термомодернізації будівель.