• In English
 • Енергоефективність має стати невід'ємною компонентою відновлення України

  Цей непростий час став поштовхом для усвідомлення стратегічного значення ефективності використання традиційних енергоресурсів та розвитку використання відновлюваних джерел для забезпечення державного суверенітету як України, так і країн ЄС.

  Тому Держенергоефективності з перших днів російської агресії визначило одним з головних завдань – забезпечити все необхідне, щоб енергоефективність стала невід’ємною компонентою відновлення України.

  У своїх пропозиціях, наданих до плану відновлення та подальшого сталого розвитку країни, Агентство вважає за необхідне:

  ● впровадити обов'язковість дотримання принципу «Енергоефективність передусім» у процесі відновлення та подальшого розвитку всіх секторів економіки;

  ● реалізувати низку ініціатив для стимулювання декарбонізації економіки та розвитку "зелених" бізнесів;

  ● активізувати забезпечення енергетичної безпеки регіонів та розвиток "зеленої" енергетики.


  Реалізація політик енергоефективності, розвитку відновлюваної енергетики, зокрема використання водню і біометану, та декарбонізації є обов'язковими складовими євроінтеграційного процесу і визначені Єврокомісію у плані «REPowerEU» як першочергові кроки подолання залежності від російського викопного палива та прискорення «зеленого» переходу.

  Тож, не гаючи часу, Держенергоефективності активно працює над створенням відповідної нормативної бази, зокрема для виконання Закону України «Про енергетичну ефективність».

  Вже підготовлено низку проектів актів, які стосуються сертифікації систем енергетичного та/або екологічного менеджменту суб'єктів господарювання; акредитації енергоаудиторів; формування переліку виконавців енергосервісу, потенційних об’єктів енергосервісу; розрахунку цільового показника щорічного скорочення споживання енергії; екодизайну та енергомаркування енергоспоживчих продуктів та ін.

  На постійній основі здійснюється незалежний моніторинг енергетичних сертифікатів; моніторинг впровадження комерційного обліку теплової енергії та води; формування середньозважених тарифів на теплову енергію, вироблену з природного газу для бюджетних установ та населення, її транспортування та постачання; узагальнення інформації щодо показової ролі ЦОВВ у підвищенні енергетичної ефективності будівель.

  Також проведено роботу щодо реалізації Національного плану дій з енергоефективності до 2030 року, фіналізації проекту Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2030 року; налагодження співпраці з міжнародними партнерами у т.ч. для підтримки відновлення пошкоджених об’єктів гуманітарної інфраструктури; опрацювання запитувальника Єврокомісії для отримання Україною статусу кандидата до членства в ЄС; систематизації інформації про реалізовані та потенційні інвестиційні проекти та багато іншого.

  Агентство на постійному зв'язку, тож у разі виникнення питань, звертайтеся за e-mail saee@saee.gov.ua.