Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик та генеральний директор Генерального Директорату з питань енергетики Європейської Комісії Домінік Рісторі провели зустріч, під час якої обговорили стан реформування енергетичної галузі, прийняття Річного робочого плану на 2018 рік, реалізацію Меморандуму про взаєморозуміння 2016 року, питання енергоефективності, збереження клімату та розвитку відновлювальної енергетики.
Міністр подякував європейським колегам за послідовну підтримку реформ в Україні та підкреслив особливу важливість розширення існуючого стратегічного партнерства в сфері енергетики з Європейським Союзом.
«Енергетична сфера є однією з найбільш прогресивних у контексті виконання наших зобов’язань за Угодою про асоціацію. Україна відчуває підтримку ЄС», - зазначив Міністр.
Інформуючи про реформування енергетичнеого сектору, Міністр відзначив схвалення Енергетичної стратегії України на період до 2035 року, заходи щодо інтеграції українського та європейського ринків електричної енергії. Також значним досягненням є прийняття базового законодавства для формування ринків газу та електроенергії. Ігор Насалик наголосив, що Україна посилює політику диверсифікації джерел енергопостачання.
Представники європейської сторони звернули увагу на значний прогрес у просуванні реформ та відзначили результати, які продемонструвала українська сторона, особливо щодо трансформації енергетичного ринку.
«Результати вражаючі. Вони абсолютно не такі, як були 4 роки тому. Все це сталося завдяки ініціативам Міністерства і пана Міністра, нашим спільним зусиллям у досягненні прогресу щодо диверсифікації постачання енергоресурсів, особливо у газовій сфері. Ми продовжимо підтримувати Україну у реформуванні газової та електроенергетичної сфер, нарощуванні потенціалу незалежного регулятора та у русі України щодо анбандлінгу. Це однозначно дозволить залучити інвесторів та побудувати партнерські зв’язки з компаніями у Європі», - зазначив Домінік Рісторі.
При обговоренні енергоефективності та відновлювальної енергетики європейська сторона позитивно відзначила зусилля Уряду щодо впровадження не лише вітрової та сонячної енергії, але також і енергії біомаси та енергії від органічних відходів.
Під час брифінгу за результатами зустрічі Домінік Рісторі запевнив, що підтримує позицію України щодо російського газопроводу в обхід України «Північний потік-2».
«Наша позиція чітка: ми вважаємо, що «Північний потік-2» не сприяє диверсифікації джерел і маршрутів постачання газу. Він не буде підтриманий фінансово з боку ЄС», - зазначив Домінік Рісторі.
Сторони домовилися продовжити співпрацю у напрямі реалізації спільних проектів в енергетичній сфері.