• In English
  • «Енциклопедичне видавництво» отримало грант від Українського культурного фонду

    Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» за результатами конкурсного відбору проектів Українського культурного фонду в рамках програми «Створюємо інноваційний культурний продукт» (сектор культури і мистецтв – культурна спадщина) отримала підтримку на оцифрування редакційного архіву «Історії українського мистецтва» за редакції Миколи Бажана (1966-1970).

    «Актуальність проекту зумовлено тим, що він дозволить уперше в історії створення цифрових архівів в Україні викласти у вільний доступ повний комплекс редакційних матеріалів, пов’язаних із історією масштабного наукового видавничого проекту, - зазначає директор ДНУ «Енциклопедичне видавництво», доктор історичних наук Алла Киридон. - Оцифрування архіву дозволить не лише зробити його доступним широким масам дослідників, а й забезпечити подальшу консервацію документів, оскільки ознайомитися з їхнім змістом можна буде без безпосереднього контакту з матеріалами».

    Доступ до цих документів буде корисним для фахівців низки галузей — мистецтвознавства, історії науки, історії цензури, історії видавничої справи, а також дослідників біографій авторів і редакторів «Історії українського мистецтва» — Миколи Бажана, Федора Шевченка, Василя Касіяна, Івана Врони та ін. Ці матеріали дотепер були недоступними. Дослідники могли ознайомитися лише з нечисленними редакційними матеріалами, що збереглися в особових фондах авторів і редакторів видання у Центральному державному архіві літератури і мистецтва України.