• In English
 • Еміне Джапарова: Росія є джерелом нестабільності у Чорноморському регіоні
  Міністерство інформаційної політики України, опубліковано 10 вересня 2018 року о 15:50

  6 вересня Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова виступила на експертному безпековому форумі «Чорноморський регіон: сучасні війни і старі конфлікти».

  У своєму виступі Еміне Джапарова зосередилась на загрозах безпеці регіону, які викликані гібридною агресією з боку Російської Федерації.

  «Одним з елементів гібридної війни є війна когнітивна, тобто війна за мізки та серця людей. Основні інструменти такої війни - дезінформація та вплив на свідомість. Українці, що мешкають на окупованих територіях, познайомилися з гібридними методами ще до окупації. Російські ЗМІ та агенти впливу були присутні в Криму протягом всього періоду незалежності України», - зазначила вона.

  Еміне Джапарова додала, що після початку подій на Майдані агенти російського впливу активувалися та почали роздмухувати протестний потенціал, називаючи мирні виступи проти корумпованої системи державним переворотом, а їх учасників та очільників - фашистами та хунтою. З тих пір, за словами Першого заступника Міністра, РФ лише відточила свої методи і продовжує застосовувати подібну практику до інших країн світу, не оминаючи і країни Чорноморського регіону.

  «Підживлювачем та джерелом нестабільності та конфліктів в регіоні є Росія. Це дивна технологія: розв’язати конфлікт та здійснити злочин, виправдати його та далі нападати інформаційно, звинувачуючи Україну у відсутності свободи слова, «порушенні» мінських угод та «громадянській війні», та багато іншого. Вважаю, що світова позиція має бути більш консолідована в розумінні, як діє РФ», - підкреслила Еміне Джапарова.

  Форум пройшов 5-9 вересня у Одесі. У його роботі взяли участь експерти та науковці з України, Великобританії, Румунії, Естонії, РФ, Грузії, Азербайджану, Вірменії, Болгарії, Фінляндії та інших країн.