• In English
  • Дві відремонтовані школи відкрито на Вінниччині за підтримки банку ЄС
    Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 12 вересня 2024 року о 13:10

    Відновлення шкіл, зокрема, передбачало покращення ізоляції стін і дахів, встановлення нових енергоефективних вікон та дверей. Завдяки модернізації будівель викиди CO2 буде зменшено до 30%, а споживання теплової енергії – на 15% щорічно.

    Проекти з ремонту шкіл у селах Стрижавка та Мізяківські Хутори вартістю 380 000 євро та 205 000 євро відповідно були втілені в межах «Програми з відновлення України», спільної ініціативи Європейського Союзу та його банку, Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), спрямованої допомогти українським містам у реконструкції соціальної інфраструктури. Програма втілюється у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством фінансів та місцевими органами влади – у цьому випадку Вінницькою обласною військовою адміністрацією – за технічної підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні.

    Нині у Вінницькій області впроваджується 7 проектів із відновлення в межах двох програм ЄІБ: «Програми раннього відновлення України» та «Програми з відновлення України». Серед них – 4 школи, 2 об’єкти критичної інфраструктури та 1 адміністративна будівля. Два субпроекти вже успішно завершені, а інші перебувають на різних етапах будівництва. Очікується, що найближчим часом на сайті Міністерства розвитку громад та територій буде оголошено наступну програму («Програма відновлення України ІІІ»); і громади зможуть подавати заявки на проекти з реконструкції у сферах освіти, охорони здоров’я, теплопостачання, соціального житла, водопостачання та водовідведення.

    Перший заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Шкураков зазначив: «Важливим аспектом відновлення гідного життя українців, навіть в умовах війни, що триває, є забезпечення сучасними та безпечними закладами освіти. За підтримки наших європейських партнерів у межах програм ЄІБ із відновлення ми бачимо відчутні результати: сьогодні ми відкриваємо дві оновлені школи у Вінницькій області, що дасть можливість понад 700 учням вчитися там далі. По всій Україні втілюється ще багато інших проектів, які роблять вагомий внесок у наші зусилля з відновлення».

    Міністр фінансів України Сергій Марченко сказав: «Відновлення інфраструктури України – це не просто відбудова втраченого, це інвестиції в наше майбутнє та забезпечення стійкості наших громад. Завдяки програмам ЄІБ із відновлення та постійній підтримці Європейського Союзу ми спрямовуємо критичні ресурси на проекти, які дійсно змінюють життя на краще — як-от відновлення роботи цих двох шкіл у Вінницькій області. Ми прагнемо ефективно управляти наданими коштами, щоби підтримувати такі ініціативи по всій країні».

    Віцепрезидентка ЄІБ, відповідальна за операції банку в Україні, Тереза Червінська сказала: «На тлі щоденних шокуючих повідомлень про руйнування в українських містах відкриття цих шкіл у Вінницькій області є яскравим свідченням стійкості та рішучості українців, які продовжують свою важливу роботу. Як банк ЄС, Європейський інвестиційний банк прагне підтримувати відновлення України у всіх критично важливих сферах інфраструктури: від освіти до енергетики й транспорту. Наша мета – допомогти відбудувати сильнішу, стійкішу Україну та сприяти інвестиціям, необхідним на шляху країни до вступу в ЄС».

    Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг сказав: «Європейський Союз рішуче стоїть на боці України. Реконструюючи школи, лікарні та інші об’єкти критично важливої інфраструктури, ми робимо внесок у світліше, стійкіше майбутнє для українських дітей та громад, в яких вони живуть. Два відремонтовані ліцеї, які ми відкриваємо сьогодні, є ще одним свідченням нашої спільної роботи на підтримку відновлення України».

    Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє сказав: «Відкриття відремонтованих шкіл у Вінницькій області створює безпечний та сучасний простір для навчання, що сприяє зміцненню стійкості та покращенню майбутнього українських дітей і родин. ПРООН у партнерстві з Європейським Союзом та Європейським інвестиційним банком підтримує українські міста у відновленні життєво важливої інфраструктури, щоб не лише відновити послуги, але й зміцнити громади».


    Довідково 

    ЄІБ в Україні

    Працюючи в Україні з 2007 року, ЄІБ посилив фінансову підтримку стійкості та модернізації країни після повномасштабного вторгнення Росії. Від початку 2022 року ЄІБ надав негайну допомогу Україні, виділивши 2 млрд євро на терміновий ремонт критичної інфраструктури. Через ініціативу банку “EU for Ukraine Initiative”, а також завдяки ключовій ролі ЄІБ у втіленні програми ЄС Ukraine Facility загальною сумою 50 млрд євро, Банк і далі відданий посиленню своєї діяльності в Україні відповідно до мандату, наданого лідерами ЄС, та у тісній співпраці з Європейською комісією, Європейським парламентом, державами-членами ЄС і міжнародними партнерами.

    Програма відновлення ЄІБ

    Реконструкція двох шкіл у Вінницькій області – ліцею №2 у селі Стрижавка та Мізяківсько-Хутірського ліцею у селі Мізяківські Хутори – відбулася в межах Програми з відновлення України (URP) – багатогалузевого рамкового кредиту ЄІБ на суму 340 млн євро, підписаного у грудні 2020 року. Програма дає змогу місцевим органам влади відновити соціальну інфраструктуру та покращити умови життя внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громад, що їх приймають. Нині на різних стадіях реалізації перебувають ще 155 інших субпроектів. Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Міністерством фінансів координують Програму, тоді як проектами з реконструкції повністю управляють органи місцевого самоврядування. Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні надає технічну підтримку ініціативі, забезпечуючи ефективне та результативне втілення проектів.