• In English
 • Співпраця з Фондом Е5Р дає можливість Україні залучити 137,5 млн євро на енергоефективні проєкти
  Міністерство енергетики України, опубліковано 06 грудня 2021 року о 16:13

  ОНОВЛЕНО

  Заступник Міністра енергетики України Юлія Підкоморної взяла участь у 11-й щорічній Асамблеї вкладників до Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership, E5P).

  Це було перше засідання Асамблеї після ратифікації Угоди про внесок між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі України у Фонді до 2029 року. Розмір фонду E5P для України становить 137,5 млн євро, що можуть бути використані разом із кредитами від міжнародних фінансових інституцій для підтримки інвестицій у проєкти з підвищення енергоефективності. Частина цих коштів вже залучена на реалізацію проєктів.

  «Одним з пріоритетів України є реалізація цілей Європейського зеленого курсу, підвищення енергоефективності, екологізація та декарбонізація нашої енергетики. Співпраця з Фондом Е5Р – це довгострокове співробітництво і конкретні інвестиційні проєкти щодо модернізації інфраструктури, зокрема централізованого теплопостачання та фонду громадських будівель. Реалізація таких проєктів сприятиме зменшенню викидів парникових газів, зниженню енергоємності промисловості та наближає нас до досягнення глобальних кліматичних цілей», - наголосила Юлія Підкоморна.

  Довідково

  Угоду про внесок між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі України у Фонді було ратифіковано Законом України від 21.10.2021. Він забезпечить продовження участі України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля до 2029 року.

  Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) – це багатосторонній фонд, який підтримується низкою донорів і міжнародних фінансових установ.

  Загальний розмір фонду E5P для України становить 137,5 млн євро. За період співробітництва донори фонду E5P надали майже 120 млн євро грантових коштів для 25 муніципальних проєктів в Україні із загальним обсягом інвестицій понад 961 млн євро.