• In English
 • ДП «Антонов» планує отримати понад 6 млрд грн чистого доходу у 2019 році

  7 лютого, за поданням Мінекономрозвитку, Уряд затвердив фінансовий план ДП «Антонов» на 2019 рік.

  Згідно з документом у поточному році ДП «Антонов» планує отримати близько 6,1 млрд чистого доходу від реалізації продукції, з яких 5,9 млрд грн – на зовнішніх ринках та 200 млн грн – в Україні. Серед основних статей запланованого доходу 263 млн грн також надійдуть від надання інжинірингових послуг, 73 млн грн – від науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт і 32,5 млн грн – від роялті. 

  У 2019 році держпідприємство планує сплатити на користь держави понад 1 млрд гривень, зокрема податків, зборів, включаючи відрахування 30% чистого прибутку ДП «Антонов», на суму 214,5 млн грн.

  «Підтримка розвитку авіапромисловості – один з пріоритетів Мінекономрозвитку та Уряду України. Зокрема, рік тому за нашою ініціативою підприємства сфери літакобудування були звільнені від сплати ввізного мита і ПДВ на технічні прилади та устаткування для виробництва авіатехніки, щоб спрямувати більше коштів на модернізацію продукції та виробництво нової», –зазначив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

  З урахуванням цієї можливості ДП «Антонов» у 2019 році планує продовжити реалізацію програми імпортозаміщення (заміни російських комплектуючих на українські аналоги та комплектуючі з Канади, Китаю та США) та відновити серію випуску літаків АН -148, АН-158, АН-178.

  Крім того, фінплан ДП «Антонов» передбачає збільшення чистого доходу від реалізації продукції на 21% відносно 2018 року. У тому числі на 22,1% за напрямком «вантажний авіаційний транспорт» та на 312,7% за напрямком «виробництво літальних і космічних літальних апаратів, супутнього устаткування».

  Підприємство також планує у 2019 році підвищити зарплати на підприємстві. Середня зарплата зросте до 15,7 тис. грн, тобто на 57,3% порівняно з 2018 роком.

  Довідково

  ДП «Антонов» – державне підприємство, що об'єднує дослідно-конструкторське бюро, завод з виробництва авіаційної техніки та льотно-випробувальний комплекс. В активі діяльності ДП «Антонов» 22 типи нових літаків понад 110 спеціалізованих модифікацій різного військового та цивільного призначення. ДП «Антонов» виготовило близько 22 тисячі літаків, з них понад 1,5 тисячі продано в 50 країн світу.