• In English
 • Досягнення енергонезалежності неможливе без залучення українських виробників до всіх процесів, – Володимир Гройсман
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 березня 2019 року о 15:59

  Досягнення енергетичної незалежності України – процес, до якого треба залучати якомога більше українських підприємств. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відвідання одного з провідних підприємств енергетичного машинобудування України «Турбоатом». Глава Уряду побував на виробництві в рамках робочої поїздки до Харківської області.

  Сьогодні на підприємстві існує замкнений цикл створення енергетичного обладнання – двигунів та турбін, а географія поставок налічує 45 країн.

  «Ми перейшли на нову систему планування і системно підходимо до тих питань, які потрібно вирішувати. Нам потрібно модернізувати енергетику, зробити Україну енергонезалежною. І це можливо зробити, передусім залучаючи українських виробників у всі процеси, – сказав Володимир Гройсман. – Українська промисловість працює реально, а не в якихось прожектах. Економіка зростає, і цей ріст треба підсилювати».

  Під час перебування на підприємстві Глава Уряду взяв участь у церемонії підписання тристоронньої угоди про реконструкцію двох гідроагрегатів для Кременчуцької ГЕС. Цей проект входить до великої програми «Реабілітація гідроелектростанцій», який реалізується в Україні з 2011 року за фінансування Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку. Замовником реконструкції агрегатів виступає ПрАТ «Укргідроенерго», а виконавцями – ПАТ «Турбоатом» і ДП «Завод «Електроважмаш». Ці українські підприємства стали переможцями великого тендера, в якому брали участь виробники різних країн.

  Вартість реконструкції складе близько 1,3 млрд грн. Вона дозволить підвищити експлуатаційну надійність, продовжить термін експлуатації гідроагрегатів на 40 років, збільшить потужності гідроагрегатів на 12 МВт, сприятиме екологічній безпеці. Окрім того, вона служитиме додатковим замовленням для суміжних машинобудівних та металургійних підприємств.

  Коментуючи підписання контракту, Прем’єр-міністр сказав: «Це надзвичайно позитивний сигнал. І я хочу подякувати заводчанам за те, що маєте серйозні конкурентні переваги у світі. Працюємо разом, робимо Україну сильною і заможною».

  Досягнення енергонезалежності неможливе без залучення українських виробників до всіх процесів, – Володимир Гройсман