• In English
 • До українського феросиліцію не буде застосовано антидемпінгове мито в Європейському Союзі

  Європейська комісія припинила антидемпінгове розслідування щодо імпорту до ЄС феросиліцію, походженням з України та Єгипту. За його підсумками до української продукції не буде застосовано жодних антидемпінгових мит. Про це йдеться у відповідному рішенні Єврокомісії, яке було опубліковане в офіційному віснику Європейського Союзу 5 червня 2018 року.

  Активна позиція української сторони, наявна аргументація та готовність до професійного діалогу створили підґрунтя для відкликання виробниками ЄС скарги, на підставі якої проводилось відповідне розслідування. Це також є позитивним сигналом для українських виробників щодо подальшого розвитку та можливості розширення ринків збуту своєї продукції.

  “Завершення антидемпінгового розслідування та незастосування мит до такого виду продукції є перемогою українського бізнесу та профільної асоціації. Водночас, Уряд буде і надалі брати активну участь та надавати підтримку українському бізнесу, продовжувати діалог з Єврокомісією і працювати з національною індустрією із забезпечення доступу української продукції на ринок ЄС”, - зазначила Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України.

  Як відомо, 2 серпня 2017 року в Офіційному виданні Європейського Союзу було опубліковано повідомлення №2017/С251/04 про порушення антидемпінгового розслідування щодо імпорту до ЄС феросиліцію, походженням з Єгипту та України. Розслідування було розпочате на підставі скарги, поданої 19 червня 2017 р. Європейською асоціацією виробників феросплавів (Euroalliages), що представляє інтереси виробників феросиліцію, зокрема, Ferropem, Ferroatlántica SL, OFZ та Huta Laziska SA. Мова йшла про товар, що класифікується за наступними кодами товарної номенклатури ЄС (CN) 7202 21 00, 7202 29 10 та 7202 29 90. 

  У 2017 році до країн ЄС було експортовано українського феросиліцію на суму $54,7 млн, у першому кварталі 2018 році - на $11,7 млн.