• In English
 • До плану-графіка планових перевірок на 2018 рік включено 235 експортерів лісоматеріалів
  Державна фіскальна служба України, опубліковано 14 серпня 2018 року о 16:48

  Для перекриття каналів незаконного вивезення лісоматеріалів ДФС організовано низку перевірок платників, діяльність яких пов’язана з вирубуванням лісів та експортом лісоматеріалів. Про це розповів в. о. заступника Голови ДФС Євген Бамбізов.

  За його словами, у рамках виконання доручення Кабінету Міністрів щодо посилення заходів з протидії незаконному вивезенню лісоматеріалів, ДФС за даними інформаційних баз даних було сформовано перелік експортерів деревини. Так, протягом 2017 – І півріччя 2018 років експорт деревини (товарна група 44 згідно з УКТ ЗЕД) здійснювали майже 9 тис. суб’єктів господарювання, у тому числі 3,4 тис. суб’єктів господарювання – юридичних осіб.

  «Для проведення комплексної перевірки таких експортерів до плану-графіка на 2018 рік включено 235 суб’єктів господарювання. У плановому порядку у поточному році вже перевірено 102 суб’єкти. Ще 133 будуть перевірені до кінця року, з яких у серпні – 60 платників», – зазначив Євген Бамбізов.

  Серед підприємств - експортерів, що перевірятимуться в рамках плану до кінця поточного року, 22 підприємства, підпорядковані Держлісагентству.

  Крім того, працівників ДФС включено до усіх робочих груп для перевірок 76 суб’єктів господарювання – лісгоспів.

  Загалом протягом 2017 – 2018 років органами ДФС було проведено 3,7 тис. документальних перевірок експортерів лісо/пиломатеріалів. За результатами контрольно-перевірочних заходів було донараховано 370 млн грн, зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 109 млн грн, зменшено відшкодування ПДВ на суму 76 млн грн, зменшено від’ємне значення ПДВ на суму 32 млн грн.

  Нагадаємо, що реалізація за межі митної території України в митному режимі експорту суб’єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів допускається за наявності сертифіката про походження. При митному оформленні лісоматеріалів митниці ДФС керуються інформацією щодо стану деревини, яка зазначається у сертифікаті. Але основним ризиком при вивезенні лісоматеріалів є внесення недостовірних відомостей щодо характеристик товару до сертифіката про походження.

  Для перевірки достовірності декларування заявлених до вивезення лісоматеріалів ДФС здійснюються такі заходи:

  - розробляються регіональні профілі ризику або вводяться доповнення до існуючих профілів ризику;

  - співставляються відомості, зазначені у сертифікаті про походження лісоматеріалів (розмір, вага, опис), фактичному товару, заявленому на експорт;

  - забезпечується взаємодія з територіальними органами Держлісагентства;

  - проводяться митні огляди за участі співробітників правоохоронних органів тощо.