• In English
 • До опалення підключено 93% житлового фонду України, — Наталія Хоцянівська
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 08 листопада 2021 року о 15:11

  Понад 93% житлових будинків та 85% об’єктів соціальної сфери в регіонах України підключено до теплопостачання. Про стовідсотковий запуск опалювального сезону відзвітували одинадцять областей. Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська під час онлайн-брифінгу.

  «Підключення будинків та об’єктів соцсфери до теплопостачання по Україні — на фінальному етапі. Станом на 8 листопада 11 областей мають відповідний показник 100%. Йдеться про Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Закарпатську, Рівненську, Тернопільську, Харківську, Хмельницьку, Чернівецьку, Черкаську та Чернігівську області. Решта регіонів звітують про понад 90% підключення до тепла. Південні області почали процес трохи пізніше, через кліматичні особливості», — наголосила Наталія Хоцянівська.

  Заступник Міністра також зазначила, що одним з найважливіших пунктів Меморандуму щодо стабільного проходження опалювального сезону була незмінна вартість теплопостачання.

  «Цієї умови регіони дотримуються, відтак, ціни на тепло для людей залишаються на рівні минулого опалювального сезону», — підкреслила Наталія Хоцянівська.

  Нагадаємо, згідно з Меморандумом про стале проходження опалювального сезону, у цьому осінньо-зимовому періоді забезпечено одну з найнижчих на ринку цін на газ для виробників тепла (ТКЕ) для населення — 7 420 грн за тис. куб. м з ПДВ (згідно з трирічним договором постачання природного газу, запропонованим Нафтогазом у рамках Обсягу I «Фіксований»). Для бюджетних установ та релігійних організацій зафіксована ціна 16,4 грн за куб. м з ПДВ.

  Продовжується робота щодо врегулювання заборгованості підприємств ТКЕ перед НАК “Нафтогаз України”. Підприємства галузі вносять до Реєстру та підписують з ними договори про реструктуризацію.