• In English
 • Дніпропетровщина – у ТОП-5 областей за кількістю заяв на безоплатну професійно-технічну освіту
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 08 серпня 2019 року о 11:47

  Дніпропетровщина – у ТОП-5 областей за кількістю заяв на безкоштовну професійно-технічну освіту. Вступники подали заяви на навчання коштом регіонального й державного замовлення. Про це повідомили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

  «Вступна кампанія у виші добігає кінця, натомість прийом документів до закладів професійно-технічної освіти переходить в активну фазу. Попит на профтех пояснюється просто. Тут більше місць для безкоштовного навчання, також можна отримати затребувану на ринку праці професію за порівняно короткий термін», – наголосили в департаменті.

  У Дніпропетровській області навчатися за кошти регіонального замовлення наразі виявили бажання більше ніж 3 тис. випускників шкіл.

  Понад півтисячі вступників подали заяви на навчання коштом держзамовлення.

  У 2019 році в Україні виділено більш ніж 123 тис. місць, на яких вступники можуть безоплатно отримати професійну освіту. З них понад 109 тис. – регіональне замовлення, 14 тис – державне.

  Загалом навчатися у профтехах уже виявили бажання понад 48 тис. українських вступників. Це майже 40% від прогнозованої кількості. Основний «наплив» традиційно спостерігається в останній місяць літа. Зарахування фінішує у вересні.