• In English
 • Дмитро Кулеба взяв участь в міністерському засіданні Східного партнерства
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 12 грудня 2023 року о 10:30

  11 грудня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь в засіданні міністрів закордонних справ країн-учасниць Східного партнерства в Брюсселі.

  білорусь не була присутня на засіданні.

  Глава української дипломатії наголосив на важливості розвитку безпекового компонента партнерства в межах Східного партнерства.

  «Країни Східного партнерства мають зосередитися на вирішенні спільних викликів — протидії гібридній війні, дезінформації, маніпуляціям та іноземному втручанню», — підкреслив глава МЗС України.

  Міністр окремо наголосив, що задля поглиблення галузевого співробітництва слід зосередитися на втіленні регіональних проектів, покращити мережі зв’язку та пожвавити енергетичну співпрацю.

  «Відповіддю на використання Росією постачання енергоресурсів як зброї має стати диверсифікація маршрутів енергопостачання, зменшення залежності від російського викопного палива, перехід до чистої енергії, повна синхронізація енергосистеми України з електромережею ENTSO-E та інтеграція до європейських енергетичних ринків», — зазначив Дмитро Кулеба.

  Міністр розповів, що Україна нині активно розвиває відновлювану енергетику, аби стати постачальником чистого водню по всій Європі. Насамперед мова йде про впровадження Водневих долин в Закарпатській та Одеській областях.

  Міністр наголосив на важливості інтеграції українських залізничних, автомобільних і судноплавних внутрішніх водних шляхів до індикативних мап Транс'європейської транспортної мережі.

  Дмитро Кулеба також підтвердив намір України підписати Угоду про регіональний роумінг: «Враховуючи триваючу повномасштабну війну росії проти України та надзвичайно складну економічну ситуацію в нашій країні, ми будемо готові підписати угоду за умови, що її положення будуть застосовані не раніше ніж через шість місяців після завершення воєнного стану».