• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна має надійних друзів у справі захисту своєї державності
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 15 квітня 2021 року о 18:32

  15 квітня міністри закордонних справ Естонії Єва-Марія Лійметс, Латвії Едгарс Рінкевичс та Литви Габріелюс Ландсбергіс відвідали Київ на запрошення міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби для демонстрації солідарності Балтійських держав з Україною на тлі дестабілізуючих дій Російської Федерації.

  Глава української дипломатії детально поінформував своїх колег про стягнення Росією військ до українських кордонів та загострення нею безпекової ситуації на тимчасово окупованих територіях України.

  Дмитро Кулеба окремо зупинився на активній російській пропаганді, яка слугує інформаційним прикриттям для дестабілізаційних дій Росії проти України: “Балтійські країни добре знають, що таке бути об’єктом токсичної російської пропаганди. Водночас міністри були вражені тим рівнем демонізації українців і дезінформації, яка спостерігається не лише на російських ток-шоу, але й в заявах російських чиновників: вони відкрито погрожують Україні війною та залякують знищенням Української державності”.

  Міністри детально обговорили спільну протидію агресії РФ та активізацію підтримки нашої держави на шляху до її членства в ЄС та НАТО.

  Дмитро Кулеба виступив, зокрема, за подальше застосування економічних санкцій проти РФ та посилення оборонних здатностей нашої держави, у разі подальшої ескалації Росією ситуації.

  “Важливо дати зрозуміти, що наслідки для РФ, у разі її військових авантюр, будуть дуже болючими”, - наголосив керівник українського зовнішньополітичного відомства, підкресливши відданість України політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту.

  Глави МЗС Естонії, Латвії та Литви рішуче засудили стягування російських військ до кордону з Україною і закликали Росію припинити провокації.

  Вони також констатували, що чітко розрізняють, яка держава є агресором, а яка - вимушена захищати свою територію.

  Дмитро Кулеба подякував міністрам закордонних справ Балтійських держав за непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах і налаштованість до залучення підтримки ЄС і НАТО для стримування російської агресії, спільних дій в рамках ООН, ОБСЄ та інших міжнародних організацій.

  “Україна має надійних друзів у справі захисту своєї державності”, - наголосив український міністр.

  Балтійські партнери задекларували свою підтримку вступу України до ЄС і НАТО, що має суттєво зміцнити безпеку та стабільність в Європі і сприятиме посиленню євроатлантичного партнерства.

  Сторони домовилися розвивати дво- та багатосторонню співпрацю у сфері безпеки та оборони, надавати взаємну підтримку у військово-технічному співробітництві.

  Вони також домовилися активізувати обмін інформацією та даними, необхідними для зміцнення безпеки і оборони, протидіяти агресивній пропаганді, дезінформації та іншим видам гібридних загроз у регіоні спільного сусідства, координувати зусилля для вирішення спільних викликів у сфері енергетичної безпеки.

  За підсумками переговорів міністри схвалили спільну заяву.