26 квітня світ вшановуватиме роковини аварії на Чорнобильській АЕС. 35 років тому життя українців розділилося на «до» та «після» аварії і залишило глибокий слід не лише в пам’яті, а й в долях людей. Трагедія зачепила всіх.
Аби гідно вшанувати ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та нагадати всьому світу, що Чорнобиль – це набагато більше, ніж просто згадка про катастрофу, Урядом розроблена та затверджена програма заходів до 35-х роковин: https://bit.ly/3scUUl2.
У ній – заходи пам’яті та вшанування, соціальні, мистецькі та культурні події, міжнародні та наукові конференції та зустрічі.
15 квітня під час прес-туру до зони відчуження перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Богдан Боруховський розповів про бачення Міністерства у сфері розвитку зони та плани з відзначення 35-х роковин трагедії.
«Чорнобиль, це унікальні території і пам’ять про тих, хто народився, виріс, працював тут і рятував людство від ядерної катастрофи. Це героїчна та трагічна епоха. У планах Міндовкілля показати різний Чорнобиль, не лише як місце пам’яті про аварію, а і зону відродження природи. А ще – науковий майданчик та місце розвитку туризму майбутнього. Ми хочемо донести всім, що Чорнобиль безпечний. Він є свідченням того, що українці подолали проблему та контролюють ситуацію. Зона змінюється. І наше головне завдання, аби у неї з’явився новий сенс і вона перетворилася із зони відчуження на зону відродження», - зазначив Богдан Боруховський.
За його словами, Міндовкілля бачить такі напрями розвитку зони відчуження: