• In English
 • Дмитро Кулеба та Жан-Ів Ле Дріан домовилися про участь Франції в установчому саміті Кримської платформи
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 26 лютого 2021 року о 20:02

  У ході робочого візиту до Французької Республіки 26 лютого Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з Міністром Європи і закордонних справ Франції Жаном-Івом Ле Дріаном.

  Керівники зовнішньополітичних відомств обговорили широкий спектр питань двостороннього, європейського та міжнародного порядку денного.

  Окремою темою стали дипломатичні зусилля з врегулювання російсько-українського збройного конфлікту на Донбасі. Дмитро Кулеба висловив вдячність Жану-Іву Ле Дріану за його внесок у переговорний процес та важливу роль Франції у Нормандському форматі.

  «Для того, аби зрушити справу з місця, потрібен саміт Нормандської четвірки», — заявив Дмитро Кулеба.

  Дмитро Кулеба поінформував співрозмовника про деталі підготовки України до запуску Кримської платформи. Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що Франція планує взяти участь в її установчому саміті, і визначить формат участі в залежності від карантинних обмежень станом на дату його проведення.

  “Беручи участь у Кримській платформі, Франція зможе вкотре продемонструвати своє лідерство у захисті міжнародного права та прав людини”, - підкреслив Дмитро Кулеба.

  В контексті 7-ї річниці початку російської агресії проти України, Жан-Ів Ле Дріан наголосив на незмінності позиції Франції щодо невизнання російської спроби анексії Криму, запевнив у подальшій підтримці Францією суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

  Міністри приділили особливу увагу збільшенню обсягів торгівлі між Україною та Францією, створенню нових можливостей для українських та французьких компаній, подальшій реалізації великих інвестиційних проектів у транспортній, інфраструктурній, військово-технічній галузях, а також в галузі ІТ. Дмитро Кулеба запропонував розширити співпрацю на нові сфери, зокрема водневу енергетику, а також висловив готовність України поділитися досвідом у сфері цифровізації.

  Насамкінець, сторони обговорили вісім двосторонніх документів, які готуються до підписання, та домовилися пришвидшити їх опрацювання.

  У ході візиту Дмитро Кулеба провів окрему зустріч із дипломатичним радником Президента Франції Еммануелем Боном та дипломатичною радницею Президента Франції з питань Континентальної Європи і Туреччини Ізабель Дюмон. В ході візиту Міністр також поспілкувався з представниками медійного та експертного середовища Франції.