• In English
 • Дмитро Кулеба: політика ЄС щодо РФ має залишатися незмінною допоки Росія не повернеться у рамки міжнародного права
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 31 липня 2020 року о 20:15

  31 липня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із керівниками дипломатичних місій ЄС і його держав-членів, акредитованих в Україні.

  Міністр поінформував європейських партнерів про актуальну безпекову ситуацію у зоні конфлікту на сході України, спричиненого російською агресією, а також про ситуацію в тимчасово окупованому Росією Криму та формування міжнародних інструментів його деокупації.

  Дмитро Кулеба детально поінформував про ініціативні кроки України з врегулювання російсько-українського конфлікту політико-дипломатичним шляхом на виконання рішень Паризького саміту «Нормандської четвірки».

  Міністр наголосив, що стале виконання безпекових передумов створить можливості для реалізації інших аспектів Мінських домовленостей.

  “Повне виконання Мінських домовленостей і відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах має залишатися основоположним принципом у політиці ЄС щодо РФ. Якщо хтось намагатиметься змінити цей принцип допоки російська політика не повернулася у рамки міжнародного права, це лише підвищить загрози та надішле Російській Федерації хибні сигнали”, - додав він.

  Глава МЗС відзначив ключове значення міжнародного політичного і санкційного тиску на РФ з огляду на продовження агресивної політики Кремля проти України та інших держав. Зокрема, він подякував ЄС за “кримський” пакет санкцій та наголосив на необхідності його розширення з огляду на те, що Російська Федерація надалі продовжує окупацію та нехтує своїми зобов’язаннями як держави-окупанта згідно з міжнародним правом. Йдеться про незаконний запуск залізничного сполучення між РФ та тимчасово окупованим Кримом, незаконне проведення російських волевиявлень на півострові.

  Однією з тем зустрічі стала важка правозахисна ситуація в окупованому Росією Криму, протиправні переслідування українських громадян. Міністр переконаний, що санкційна політика ЄС за порушення прав людини має застосовуватися і до злочинних дій РФ у тимчасово окупованому Криму.

  Окрему увагу глава МЗС приділив загрозам, які масштабна мілітаризація Росією Криму та Чорноморського регіону становить для загальноєвропейської безпеки.

  Дмитро Кулеба розповів про створення Україною міжнародної платформи з деокупації Криму та закликав європейських партнерів долучитися до неї, щойно ініціатива буде остаточно оформлена.

  Глава МЗС поділився очікуваннями України від подальшої співпраці нашої держави з Європейським Союзом та закликав якнайшвидше підписати Угоду про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС.