• In English
 • Дмитро Кулеба: МЗС вручить премію «Почесний амбасадор України 2022» за популяризацію нашої держави в світі
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 08 листопада 2022 року о 11:32

  Міністерство закордонних справ України вручить премію «Почесний амбасадор України 2022» за популяризацію нашої держави в світі.

  Титул Почесного амбасадора — це найвища відзнака в галузі публічної дипломатії. Її отримують люди, які протягом року зробили видатний внесок у зміцнення глобальної репутації України.

  «Ще минулоріч ми вирішили відзначати титулом «Почесного амбасадора України» українців та іноземців, які просувають нашу державу в світі. Війна завадила втіленню цих планів навесні, але зробила премію ще актуальнішою. Адже за цей рік репутація України у світі вийшла на новий рівень, і в цьому є внесок багатьох чудових людей з багатьох сфер. Ми вважаємо, що вони заслуговують на визнання», — заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

  Міністр нагадав, що премія вручається у дев’яти номінаціях: за досягнення у галузях культурної, економічної, експертної, кулінарної, науково-освітньої, спортивної, цифрової дипломатії, а також «Почесний амбасадор України — справа життя» за видатний прижиттєвий внесок у популяризацію нашої держави. Цьогоріч до переліку також додасться титул «Почесний амбасадор України – справа заради перемоги» для відзначення тих, хто, просуваючи імідж України, наближає нашу перемогу.

  Міністр закликав неурядові організації, які спеціалізуються на міжнародних відносинах та публічній дипломатії, номінувати кандидатів на премію «Почесний амбасадор України 2022», надіславши пропозиції номінантів у вищезгаданих номінаціях на електронну адресу ambassador@mfa.gov.ua (до трьох пропозицій за кожною з номінацій), заповнивши форму application-form-ha.pdf ( .pdf , 40.95 Кб )

  Заявки приймаються до 20 листопада 2022 року.

  МЗС України нагадує головні умови та правила номінування кандидатів: почесними амбасадорами можуть бути як громадяни України, так і іноземці, а також юридичні особи, зареєстровані в Україні або в іноземних державах, які, використовуючи свій досвід, авторитет та професійні знання, сприяли промоції України в світі та допомагали забезпечувати сталу підтримку нашої держави.

  Премія вручається за досягнення та проекти, втілені впродовж 2022 року у відповідних дев’яти номінаціях.

  Діяльність кандидатів на отримання премії повинна відповідати таким критеріям:

  - мати відчутний політичний, економічний, культурний ефект для просування позитивного іміджу України за кордоном;

  - спричинити широкий позитивний розголос про Україну за кордоном та помітні зміни у ставленні до України, які вплинули на ухвалення рішень на користь України;

  - сприяти захисту прав та інтересів фізичних та юридичних осіб України за кордоном;

  - сприяти захисту національних інтересів України, зокрема її суверенітету та територіальної цілісності, просуванню до членства в ЄС та НАТО, розбудові партнерських відносин з іншими країнами, розвитку сталих економічних зв’язків, залученню значних міжнародних інвестицій;

  - суттєво допомагати розбудові спроможності держави у сфері публічної дипломатії;

  - бути систематичною та послідовною.