• In English
 • Дмитро Кулеба: МЗС України ініціювало пільги на консульські послуги для українських громадян за кордоном
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 23 грудня 2020 року о 16:13

  23 грудня Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу МЗС України встановити пільги окремим категоріям громадян України при сплаті консульського збору за вчинення консульських дій в українських закордонних дипломатичних установах.

  Про ініціативу розповів Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба: “Удосконалення консульських послуг для українців за кордоном є одним із моїх пріоритетів. Сьогодні ми зробили черговий крок у цьому напрямі - Уряд України підтримав пропозицію МЗС надати пільги окремим категоріям громадян при оформленні закордонних паспортів та наданні нотаріальних послуг. Постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи у рамках категорій 1 і 2, особи з інвалідністю І і ІІ груп та діти з інвалідністю зможуть отримати ці послуги безкоштовно”.

  Міністр зазначив, що схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання пільг окремим категоріям громадян України, що звертаються за вчиненням консульських дій» ближчим часом буде внесено на розгляд Верховної Ради України.

  Законопроект створює правові підстави для безоплатного оформлення закордонних паспортів та надання нотаріальних послуг особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 і 2, особам з інвалідністю І та ІІ груп, дітям з інвалідністю.

  Міністерство закордонних справ України продовжуватиме забезпечувати всебічний захист українських громадян за кордоном, перетворюватиме консульські послуги на зручний та комфортний сервіс.