• In English
 • Дмитро Кулеба: МЗС мобілізує підтримку міжнародного співтовариства задля зміцнення безпеки України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 23 липня 2021 року о 10:32

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відвідав зону проведення Операції об'єднаних сил із головуючим в Комітеті міністрів Ради Європи, Міністром зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петером Сійярто.

  Вперше з початку російської агресії 2014 року головуючий в Комітеті міністрів Ради Європи прибув до зони проведення ООС.

  Дмитро Кулеба та Петер Сійярто відвідали КПВВ «Станиця Луганська».

  «Завдяки таким візитам нам вдається тримати питання безпеки України та деокупації Донбасу та Криму високо на міжнародному порядку денному. Ми мобілізуємо підтримку міжнародного співтовариства задля зміцнення безпеки нашої держави, звільнення наших територій, вирішення проблем наших громадян з двох сторін лінії розмежування»,— зазначив Дмитро Кулеба.

  Міністр висловив вдячність Угорщині за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та участь у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ.

  «Це позиція Президента Володимира Зеленського та моя як Міністра закордонних справ, що іноземні друзі та гості України мають бачити на власні очі всі ті нещастя та біль, які Росія принесла на українську землю, а також зусилля, які докладає Уряд України, аби допомогти людям, які мешкають у зоні бойових дій», — заявив Дмитро Кулеба.

  На переговорах у Києві глави української та угорської дипломатії детально обговорили актуальні питання відносин України та Угорщини, розвиток політичного діалогу, збільшення обсягів торгівлі та інвестицій, зміцнення прикордонного співробітництва.

  Міністри підписали два важливих документи: угоду про взаємне визнання документів про освіту та наукові ступені, ухвалення якої затримувалося протягом семи років, та меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в сфері дипломатичної підготовки.

  «Наші громадяни зможуть користуватися національними освітніми та науковими документами в Угорщині, а угорські громадяни — своїми в Україні. Це також важливий елемент зусиль задля вирішення проблем, які є між нашими країнами в освітній сфері», — наголосив Дмитро Кулеба.

  Глави МЗС підтвердили намір відновити діяльність Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин. До кінця липня має відбутися зустріч її співголів для підготовки першого з 2011 року засідання комісії.

  «Президент Володимир Зеленський виступає за ухвалення нового прогресивного закону про національні спільноти України. Цей закон зміцнить та об’єднає українське суспільство в усьому його різноманітті», — підкреслив глава МЗС України.

  Дмитро Кулеба домовився із Петером Сійярто про встановлення у Будапешті пам’ятного Хреста із написом “Загиблим за Україну”.

  Він додав, що зі свого боку українська сторона надасть дозвіл на виділення додаткової ділянки для розміщення угорського військового кладовища в Підполоззі в Закарпатській області.

  Міністри також домовилися провести у вересні чергове засідання Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, що сприятиме пожвавленню контактів бізнесу та обговоренню нових взаємовигідних проектів.