• In English
 • Дмитро Кулеба: Ми працюємо над збільшенням фінансової підтримки України з боку США до 1 млрд доларів на рік
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 22 вересня 2021 року о 21:14

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розпочав діалог з Конгресом та Адміністрацією США щодо потреби збільшення загальної суми підтримки, яку Сполучені Штати надають Україні до 1 мільярда доларів США на рік.

  Про це він розповів, відповідаючи на питання журналіста під час онлайн-брифінгу у Нью-Йорку у середу, 22 вересня.

  “Я вже розпочав діалог з Конгресом та Адміністрацією США про те, що рівень фінансової підтримки України з боку Сполучених Штатів має досягнути позначки в 1 мільярд доларів США на рік, і це має відбутися в найближчі роки. Для цього є всі політичні та безпекові передумови”, - заявив Міністр.

  Дмитро Кулеба додав, що у Конгресі США вже є багато сил, які підтримують таку ініціативу, і Україна продовжить активно працювати над її втіленням. На думку Міністра, значна частина цієї суми має йти саме на безпековий сектор.

  “Клуб держав, які отримують від США мільярд і більше доларів допомоги на рік - це “клуб обраних”. Це краще будь-яких загальних статусів, бо це реальна практична допомога, і ми працюємо над її залученням”, - зазначив він.

  Крім того, Міністр додав, що питання зміцнення протиракетної та протиповітряної оборони України входять до найбільш пріоритетних у діалозі нашої держави зі США.

  “Ми працюємо і зі Сполученими Штатами, і з іншими державами над зміцненням української обороноздатності, аби Україна була сильною”, - наголосив Дмитро Кулеба