• In English
 • Дмитро Кулеба: Асоційоване тріо представить стратегічне бачення подальшої взаємодії з ЄС на саміті Східного партнерства у грудні
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 15 листопада 2021 року о 15:57

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів у Брюсселі зустріч із Міністром закордонних справ Грузії Давідом Залкаліані та Віце-прем’єр-міністром, міністром закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску у форматі Асоційованого Тріо в рамках засідання міністрів закордонних справ держав-членів ЄС та країн-учасниць Східного партнерства.

  Глави української, грузинської та молдовської дипломатії обговорили підготовку до саміту Східного партнерства 15 грудня.

  «Україна, Грузія та Молдова виступають за трансформацію Східного партнерства в дієвий інструмент європейської інтеграції. На саміті в грудні ми представимо стратегічне бачення подальшої взаємодії з ЄС на основі принципу диференціації: хто робить і прагне більшого, має отримувати більше», - заявив Дмитро Кулеба.

  Міністр наголосив, що пришвидшення євроінтеграції зміцнить безпеку країн Асоційованого Тріо та Євросоюзу загалом.

  Глави МЗС обговорили спільну протидію безпековим загрозам, мінімізацію негативного впливу пандемії COVID-19 на економіки трьох країн, збереження свободи подорожей для громадян в умовах пандемії та карантинних обмежень, зниження тарифів на послуги міжнародного роумінгу в рамках Східного партнерства.

  Окремою темою зустрічі стали спільні проекти Асоційованого тріо в рамках економічного та інвестиційного плану для Східного партнерства.