• In English
 • Головування у Дунайській Стратегії ЄС – це визнання Євросоюзом нашої значущої ролі у розвитку регіону, – Ольга Стефанішина
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 15 листопада 2021 року о 16:04

  15 листопада Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина взяла участь у заході «Презентація Програми головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону».

  Під час заходу учасники розглянули визначені пріоритети та заходи Головування України, а також обговорили програму Головування з партнерами по Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

  «Стратегія ЄС для Дунайського регіону – це один із документів візії та формування політик, які безпосередньо стосуються Європейського Союзу. Україна проявила лідерство та заявила своє прагнення головувати у Стратегії, що було одноголосно підтримано партнерами. Це вкотре підтверджує, що ЄС визнає важливу роль стратегічних партнерів – країн, які мають велике значення для розвитку регіону», – сказала Ольга Стефанішина під час панельної дискусії «Макрорегіональна стратегія ЄС як інструмент євроінтеграції».

  Україна зосередиться під час головування на питаннях захисту довкілля, зеленої трансформації, економічного розвитку, а також подолання негативних наслідків пандемії.

  Віце-прем’єр-міністр розповіла, що Україна потужно підготувалася до головування: Уряд вже затвердив План заходів головування, який передбачає низку заходів в областях, охоплених Стратегією. Так само українська сторона розпочала процес консультацій щодо розширення участі України в Дунайській стратегії і на інші регіони України, зокрема на Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Вінницьку та Кіровоградську області.

  «Нам дали шанс стати першою країною, яка, не будучи членом ЄС, отримала право головувати у Дунайській Стратегії. Для нас це велика відповідальність і можливість принести додану вартість для Стратегії. Оскільки головування триває рік – це не так багато часу для реалізації комплексних рішень та ґрунтовних трансформацій, тому ми прагнемо продовжити напрацювання Словаччини, яка головувала у 2020 році, і будемо тісно координуватися з країною, яка головуватиме після України», – наголосила Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр додала, що питання транскордонного співробітництва визначені абсолютним пріоритетом європейської інтеграції: «Розуміючи важливість та унікальні переваги для співпраці між країнами, обміну досвідом і спільному реагуванні на виклики, ми також ініціювали в цьому році процес приєднання України до Балтійської макрорегіональної стратегії. Ми вдячні, що Європейська комісія на рівні DG REGIO* підтримує цю ініціативу».

  Участь у заході взяли представники міністерств України, голови ОДА, міжнародні партнери по Стратегії ЄС для Дунайського регіону та представники експертного середовища.

  Довідково

  Дунайська стратегія – це макрорегіональна стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону, платформа і план дій по співпраці 14 країн. Наразі українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області.

  * DG REGIO – The Directorate-General for Regional and Urban Policy (Генеральний директорат Європейської комісії з питань регіональної політики).

  Програму головування України у Стратегії ЄС для Дунайського регіону можна переглянути на сайті Міністерства розвитку громад та територій.