• In English
 • Для стабілізації криміногенної ситуації в Харківській області буде проведене поліцейське відпрацювання регіону, – Арсен Аваков
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 22 січня 2019 року о 12:47

  Для стабілізації криміногенної ситуації в Харківській області буде проведене поліцейське відпрацювання регіону. Про це сьогодні, 22 січня, заявив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час наради в Головному управлінні поліції в Харківській області.

  «Питання сьогоднішньої наради – подальші кроки стабілізації криміногенної ситуації в Харківській області. Громадянин буде довіряти державній владі, коли він повною мірою відчуває захист з боку держави. Ціла низка злочинів на території Харківщини, які ми спостерігаємо останнім часом, говорить про те, що нам треба відповідним чином реагувати. Починаючи від роботи дільничних інспекторів, працівників Національної поліції, СБУ», – сказав Арсен Аваков.

  Очільник МВС додав, що правоохоронці разом із місцевою владою мають докласти максимальних зусиль для стабілізації ситуації в Харківській області: «Ми маємо зробити так, щоб у криміналітету навіть думки не виникало займатися чимось протизаконним в Харківській області».

  Заступник голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін зазначив, що прийнято рішення про проведення у період з 21 по 31 січня цього року профілактичних заходів з відпрацювання Харківського регіону.

  «Зокрема, здійснення комплексу заходів для виявлення фактів незаконного обігу зброї, боєприпасів, вибухових пристроїв, викриття та знешкодження незаконних каналів надходження та транзиту наркотичних речовин на територію області, протидія кіберзлочинності; ліквідація організованих груп та злочинних організацій, а також збільшення присутності поліції на вулицях Харківщини за рахунок залучення додаткових сил та засобів, збільшення кількості нарядів», – сказав В’ячеслав Аброськін.

  Він також додав, що для відпрацювання в Харківській області вже залучено додаткові сили та засоби поліції у тому числі за рахунок поліцейських міжрегіональних підрозділів, розгорнуто додаткові контрольно-пропускні пункти, маршрути та пости, а також залучено інші наряди згідно з типовими планами, посилено добові наряди чергових частин та слідчо-оперативних груп.

  «Необхідно відзначити і позитивні здобутки у напрямку боротьби із злочинністю в Харківському регіоні за результатами роботи минулого року. Кількість вчинених тяжких та особливо тяжких злочинів зменшилась на 5%, у тому числі фактів спричинення тяжких тілесних ушкоджень – майже на 20%, розбійних нападів – на третину. Менше вчинено окремих видів майнових злочинів, у першу чергу пограбувань – на 22% та незаконних заволодінь транспортними засобами – майже на 20%. Посилено результативність роботи з розкриття злочинів. Так, поліцією Харківщини розкривається 92% вчинених убивств та тяжких тілесних ушкоджень», – додав В’ячеслав Аброськін.

  Арсен Аваков також звернув увагу на необхідність впровадження в Харкові системи «Безпечне місто».

  «Харків – одне із останніх міст-мільйонників України, де не реалізована система моніторингу вулиць. Система «Безпечне місто» має прийти в Харків. У нас дуже серйозні перспективи. Ми активно працюємо з нашими партнерами зі створення ситуаційного центру в Харкові. Це буде глобальний проект, який запрацює вже восени», – сказав Арсен Аваков.