• In English
 • Директор Бюро презентував програму діяльності на 5 років
  Державне бюро розслідувань, опубліковано 20 грудня 2017 року о 16:51

  Розслідування злочинів чинних високопосадовців, а також порушення прав людини під час роботи правоохоронних органів – будуть пріоритетними напрямками в роботі Державного бюро розслідувань. Про це під час презентації «Стратегічної програми діяльності Державного бюро розслідувань на 2017-2022рр.» заявив Директор Бюро Роман Труба.

   «Державне бюро розслідувань покликано запобігати, виявляти, припиняти, розкривати і розслідувати злочини, що скоїли найвищі посадові особи, включно з Президентами (що втратили повноваження), членами Уряду, Парламенту; правоохоронці та судді; особи, що вчинили військові злочини. Пильну увагу ми будемо приділяти розслідуванню злочинів, вчинених діючими високопосадовцями – лише таким шляхом можна змусити систему скоритися закону», – зазначив Роман Труба під час виступу.

  Водночас, він наголосив, що сьогодні є колізія у законодавстві щодо підслідності Бюро. Тому Бюро ініціює зміни до 216 статті Кримінального процесуального кодексу, якими віднести до суб’єктів його підслідності: депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, суддів Конституційного Суду України; голову та членів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів; голову та заступників голови місцевих державних адміністрацій; голову, його заступників та членів НАЗК.

  Також Р.Труба розповів, що іншими змінами до законодавства планується:

  • надати повноваження щодо здійснення оперативно-розшукової діяльності підрозділами Бюро;
  • визначити порядок передачі кримінальних проваджень, які перебувають в іншому органі досудового розслідування;
  • визначити розмір оплати праці для оперативних співробітників Бюро;
  • розмежувати повноважень конкурсних комісій.

  «Ми наполягатимемо: Державне бюро розслідувань має розпочинати працювати з чистого листа та не забирати провадження, які є у інших правоохоронних органів. Лише так ми зможемо одразу показати, на що здатні, а не закінчувати роботу за інших», – підкреслив Директор відомства.

  Він зазначив, що Бюро має розпочати перші провадження не пізніше 1 вересня 2018 року.