• In English
 • ДФС та литовські експерти обговорили План дій з реалізації Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами
  Державна фіскальна служба України, опубліковано 21 лютого 2018 року о 10:56

  Експерти Міністерства фінансів Литовської Республіки нададуть консультативну допомогу Державній фіскальній службі України у рамках реалізації Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами. Проект план дій з реалізації зазначеної Програми обговорили сьогодні в.о. Голови ДФС Мирослав Продан та представники Міністерства фінансів Литовської Республіки під час робочої зустрічі.

  «Литовська Республіка дуже багато зробила для підтримки проєвропейського вектору нашої країни. Ми маємо дуже позитивний досвід співпраці у митній та податковій сферах. Так, наприклад, розроблена у рамках проекту Твінніг Біла книга прозорості ефективно використовується працівниками ДФС у роботі», – підкреслив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

  За його словами, під час візиту української делегації до Литви у листопаді минулого року було погоджено низку заходів. Так, у митній сфері було досягнуто домовленостей щодо подальшого обміну досвідом у сфері інтеграції України в систему спільного транзиту, упередження митних правопорушень, боротьби з контрабандою та протидії незаконного обігу підакцизних товарів.

  Пріоритетами співробітництва у податковій сфері стали розширення правових механізмів взаємної адміністративної допомоги, запровадження автоматичного обміну податковою інформацією та реалізація електронних перевірок.

  Мирослав Продан також підкреслив, що ДФС готова брати активну участь в реалізації Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами.

  За його словами, за результатами численних внутрішніх обговорень, звітів по технічній допомозі та рекомендацій експертів МВФ та інших міжнародних партнерів, ДФС було сформовано та затверджено Стратегічні ініціативи розвитку служби до 2020 року, якими передбачено реформи за 10-ма основними напрямами роботи.

  Багато з них вже було покладено в основу підготовлено проекту Плану дій з реалізації Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами. Серед них – створення та супровід єдиного рахунку для сплати податків та митних платежів, централізація функції з управління та аналізу податкових ризиків, розширення баз оподаткування та удосконалення методів та механізмів податкового контролю, контроль над трансфертним ціноутворенням тощо.

  Крім того, важливим пріоритетом є міждержавний та міжнародний обмін інформацією, підвищення ефективності аудиту та перевірок платників, інтеграція в загальний європейський транзитний простір та оптимізація транзитних процедур.

  «Враховуючи важливість поставлених завдань, співпраця у рамках Проекту та досвід литовських колег для нас є особливо цінним.  Впевнений, що з допомогою і підтримкою литовських та європейських партнерів ми досягнемо вагомих позитивних результатів», – наголосив Мирослав Продан.

  Він також підкреслив, що наразі в ДФС очікують доопрацьований митний блок Плану дій. 

  У свою чергу представники Литовської Республіки заявили про готовність надати консультативну допомогу ДФС у рамках проекту, поділитися напрацюваннями та досвідом, однак кінцеве рішення щодо тих чи інших питань прийматиме ДФС.

  Литовські експерти також відзначили прогрес у роботі фіскальної служби за останній рік. Так, на їх думку, є цілком позитивним те, що ДФС розроблено стратегічні ініціативи розвитку, відповідно до яких відтепер буде вибудовуватися співпраця.

  Позитивом також є налагоджена співпраця між ДФС та Держприкордонслужбою України у рамах інформаційного обміну даними. Так, наприклад, митниками Литви лише будуть розпочинатися такі процеси.

  Литовські експерти також акцентували увагу на важливі приєднання України до транзитної системи NCTS. За їх словами, необхідно врегулювати правові моменти, тобто внести відповідні зміни у митне законодавство, та запланувати фінансування для впровадження цієї системи, щоб під час завершення проекту вона вже функціонувала. 

  Довідково

  Програма ЄС з підтримки управління Державними фінансами в Україні включає окремий компонент з управління процесом адміністрування податків та підтримки реформ у податковому та митному напрямах, зокрема, у сфері аудиту, сервісів, аналізу окремих бізнес-процесів. Реалізацію цього компоненту програми покладено на Центральне агентство управління проектами Литовської Республіки.