Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує реалізацію важливих проектів у регіонах в рамках фінансування з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Відтак вже схвалено фінансування 277 проектів будівництва, реконструкції та капітального ремонту шкіл та дитячих садків на суму понад 2,5 млрд грн.
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
«Майже 280 проектів з будівництва, реконструкції та капремонту шкіл і дитсадків вже схвалено до реалізації цього року за рахунок Держфонду регіонального розвитку. У рамках їх реалізації також передбачається впровадження Нового освітнього простору – це створення мотивуючого та креативного дизайну ззовні та всередині, проведення енергомодернізації – утеплення фасаду, заміна вікон, закупівля необхідного сучасного обладнання або меблів, створення всіх необхідних умов безбар’єрного доступу та інклюзивної освіти. Все це потрібно робити, щоб наші діти хотіли навчатися. Це головна мета НОП!» – зазначив він.
Лев Парцхаладзе нагадав, що зараз вже понад 500 шкіл та дитсадків по Україні активно впроваджують принципи #НОП. Проект реалізується Мінрегіоном спільно з Міністерством освіти та науки України і активною місцевою владою. Основні принципи НОП – це енергоефективність, сучасне обладнання, мотивуючий простір, інклюзія та безбар‘єрність. «Ми починали з однієї школи в селі Путрівка Київської області, а минулого року шкіл НОП в Україні було вже близько 309. Сьогодні вже понад півтисячі шкіл і дитсадків реалізують ці принципи! Це означає, що вже більше 200 000 дітей зростають в зовсім інших умовах завдяки НОП», – додав заступник Міністра.
В цілому вже схвалено фінансування з Держфонду регіонального розвитку (ДФРР) на реалізацію 707 проектів регіонального розвитку у всіх областях України. Це будівництво і реконструкція шкіл, дитячих садків, закладів охорони здоров’я, культури, спорту та інші важливі регіональні проекти.
У розрізі регіонів це 22 проекти у Вінницькій, 24 проекти у Волинській, 15 – у Дніпропетровській, 51 – у Донецькій, 43 – у Житомирській, 50 - у Закарпатській, 23 – у Запорізькій, 52 – у Івано-Франківській, 10 – у Київській, 10 – у Кіровоградській, 41 – у Луганській, 52 – у Львівській, 5 – у Миколаївській, 14 – у Одеській, 6 – у Полтавській, 22 – у Рівненській, 37 – у Сумській, 44 – у Тернопільській, 24 – у Харківській, 31 – у Херсонській, 49 – у Хмельницькій, 16 – у Черкаській, 25 – у Чернівецькій, 32 – у Чернігівській областях та 9 – у місті Київ.
Довідково
Новий освітній простір (#НОП) створюється в навчальних закладах України за 4 основними принципами:
Мета – створення комфортних умов для якісного навчання дітей в Новій українській школі.
Проект ініційований Мінрегіоном і реалізується спільно з Міністерством освіти і науки України та органами місцевого самоврядування.
НОП – школи, в яких хочеться навчатися!