• In English
 • Держрибагентство: З 10 жовтня у водоймах Карпатського регіону розпочинається нерест струмкової форелі

  З 10 жовтня 2021 року на водоймах Карпатського регіону розпочинаються посилені заходи з охорони струмкової форелі. Враховуючи рекомендації наукових природоохоронних установ, у межах Львівської області заходи триватимуть до 31 грудня, Чернівецької та Івано-Франківської областей – до 1 березня 2022 року.

  Основна мета – забезпечити охорону та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції і місць природного відтворення струмкової форелі.

  У цей період на окремих ділянках річок та їх притоках заборонено проводити будівельні, днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, заготівлю лісу, миття автотранспорту тощо. Водночас у межах Львівської та Івано-Франківської областей в цих місцях також заборонений вилов риби та інших водних біоресурсів. Детальніше з інформацією можна ознайомитися у відповідних наказах Львівського, Чернівецького та Івано-Франківського рибоохоронних патрулів за лінком.

  Держрибагентство закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися встановлених обмежень.

  Довідково

  Щороку в осінньо-зимовий період у водоймах Карпатського регіону відбувається нерест аборигенного виду лососевих – струмкової форелі. У цей період риба стає більш вразливою і може зазнати негативного впливу з боку людини та її діяльності, тому потребує особливої охорони.

  На жаль, сьогодні чисельність струмкової форелі у водоймах скорочується у зв’язку із забрудненням середовища її існування, веденням господарської діяльності в руслах малих річок та браконьєрством. Детальніше з інформацією про струмкову форель можна ознайомитися за посиланням.