• In English
 • Україна та Італія домовилися фіналізувати роботу над Угодою про взаємний захист інвестицій
  Міністерство економіки України, опубліковано 08 жовтня 2021 року о 10:14

  Українська сторона виступила за активізацію роботи з підписання Угоди про захист взаємних інвестицій. Про це та інші можливі точки перетину економічних інтересів країн йшлося під час зустрічі Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економіки Олексія Любченка з Надзвичайним і Повноважним Послом Італійської Республіки в Україні П’єром Франческо Дзадзо 7 жовтня у Києві.

  «Україна та Італія мають міцні торговельно-економічні відносини. Серед країн ЄС Італія посідає третє місце за обсягами товарообороту. Торік це було понад $ 4 млрд, за попередніми прогнозами, у цьому році цей показник буде перевершено. Але маємо перспективи покращити ці позиції. Одним із інструментів та важливим кроком може стати підписання Угоди про взаємний захист інвестицій. Текст документу наразі на вивченні італійської сторони, закликаю активізувати цю роботу», - зазначив під час зустрічі Олексій Любченко.

  Також Перший віце-прем’єр-міністр розповів про основні адміністративні реформи та сектори української економіки, які можуть зацікавити італійські бізнес-кола. «Ми запустили дієві механізми та реформи для поліпшення інвестиційного середовища, це насамперед децентралізація, земельна реформа, наразі перезавантажуємо процес приватизації. Також маємо потужні програми для підтримки інвестиційних проектів. Щодо секторів економіки, в яких можливо реалізовувати спільні проекти, то це розвиток альтернативних джерел енергії, газодобування, переробка сільгосппродукції, оборонна промисловість», - підкреслив Олексій Любченко.

  Зі своєї сторони П’єр Франческо Дзадзо зазначив, що для італійського бізнесу перспективними сферами співпраці є космічна та оборонна галузі, запровадження швидкісного залізничного сполучення, інфраструктурні проекти. «Ми намагаємося переконувати італійських інвесторів вкладати кошти в Україні. Передаємо позитивну інформацію про діяльність українського Уряду - успіхи децентралізації та інші реформи. Зазначу, що італійські компанії, які вже працюють в Україні, почуваються тут достатньо комфортно», - підкреслив Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні.

  Також під час зустрічі порушувалися питання, які турбують італійську сторону, зокрема, щодо боротьби з фальсифікатом італійської продукції та контрабандою. «Позитивним сигналом для бізнесу стане боротьба з корупцією та побудова правової держави – важливо надати інвестору впевненість та відчуття захищеності законом», - зазначив П’єр Франческо Дзадзо.

  Олексій Любченко повідомив, що Урядом створена та запущена Міжвідомча робоча група з детінізації економіки: «Основними завданнями робочої групи є ідентифікація прогалин у законодавстві, які роблять зловживання можливими, та ліквідація їх. Також точково відпрацьовуємо кейси, де є порушення. У разі отримання сигналів про порушення – просимо інформувати нас».

  Також під час зустрічі сторони домовилися посилити комунікацію та роботу з метою посилення торговельно-економічних відносин між Україною та Італією.