• In English
 • Держкомтелерадіо: Школи Бучі отримали у межах благодійної акції нові книги

  У місті Буча, що на Київщині, у межах благодійної акції «Українським дітям – українську книгу» відбулась передача книг закладам освіти місцевої територіальної громади. Участь у заході взяли перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, директор департаменту освіти і науки Київської ОДА Ярослава Тростянська, представники Бучанської міської ради та Д «Інститут модернізації змісту освіти МОН».

  Першими сучасну українську літературу отримала Бучанська гімназія №2. Також навчальна та художня література надійде до бібліотек інших шкіл міської територіальної громади.

  На зустрічі з учнівським та педагогічним колективом гімназії №2 Богдан Червак розповів присутнім, що благодійна акція розпочалася невдовзі після широкомасштабного вторгнення рф в Україну, коли сотні тисяч дітей, рятуючись від російської агресії, змушені були разом з батьками виїхати в інші регіони України або за кордон.

  «Вимушені переселенці змогли взяти в евакуацію найнеобхідніше. І часто, коли їх питали волонтери, в чому існує найбільша потреба, у відповідь лунало - у книгах. Із бажання допомогти дітям утримати зв’язок із рідним домом, рідною мовою, українською книгою народилася благодійна акція, яка знайшла відгук серед видавців», - зазначив Богдан Червак.

  Під час заходу відбулась презентація казки Наталі Бовтрук «Як природа допомогла Україні» (видавничий центр «Академія»). Автор і діти говорили про свої мрії, а також про єдину мрію для всіх українців. Із вчителями відбувся обмін думками щодо використання творів про війну, як спосіб комунікації про війну.

  Нагадаємо, благодійну акцію «Українським дітям – українську книгу» 15 березня 2022 року започаткували Держкомтелерадіо спільно з Офісом Президента України, Міністерством культури та інформаційної політики України, Міністерством закордонних справ України. Мета акції - забезпечити книгами та підручниками дітей, які через російську агресію залишили місця свого постійного проживання.

  До акції долучилися видавці зі всіх регіонів України. Було зібрано 1 млн примірників книг. У межах акції понад 800 тис. українських книг доставлено в українські міста та міста 25-ти країн світу. В бібліотеках та публічних закладах зарубіжних країн встановлено близько 300 «українських книжкових поличок».