• In English
 • Держкомтелерадіо: Благодійна акція об’єднала всю Україну і світ
  Державний комітет телебачення і радіомовлення України, опубліковано 15 березня 2024 року о 13:14

  15 березня минає два роки з початку наймасштабнішої благодійної акції “Українським дітям – українську книгу”, яка об'єднала Україну та світ у спільній місії - дарувати знання та радість читання українцям, які зазнали важких воєнних випробувань.

  Акцію започаткував у перші тижні після повномасштабного російського вторгнення Держкомтелерадіо спільно з Офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики України. Згодом до неї приєдналися Міністерство закордонних справ та Міністерство освіти і науки України. Акцію підтримали видавці зі всіх регіонів України. Вони безкоштовно надали 1 млн примірників підручників, навчальних посібників, художньої літератури дітям, які, рятуючись від російської агресії, змушені були переселитися в більш безпечні регіони. Акція, яка була розрахована на потреби дітей, що переміщені в межах України, розширила свою географію на інші країни.

  «Книга стала для вимушених переселенців тим міцним духовним зв’язком з Україною, який не дає їм забути рідну мову і культуру, - говорить Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. - За ці два роки за допомогою волонтерів ми доставили близько 1 млн українських книжок в різні куточки України та за кордон, а також поповнили літературою шкільні бібліотеки та освітні центри Школи Супергероїв. Дякуємо нашим партнерам, волонтерам та кожному, хто долучився до цієї важливої справи!».

  Благодійна акція знайшла продовження в ініціативах “Українським захисникам – українську книгу” та “Українській молоді – європейську книгу”. У межах першої до військових навчальних закладів, госпіталів, центрів дислокацій надходить нова література. Завдяки ініціативі “Українській молоді – європейську книгу”, підтриманої зарубіжними партнерами, з країн Європи надходить література мовами європейських країн, яка передається університетам України.