• In English
 • Держгеокадастр взяв участь у роботі Комітету експертів ООН з глобального управління геопросторовою інформацією (UN-GGIM)

  Делегація Держгеокадастру взяла участь у 8-му засіданні Комітету експертів ООН з глобального управління геопросторовою інформацію (UN-GGIM), що проходить у штаб-квартирі ООН у м. Нью-Йорку (США).

  У рамках заходу учасники обговорили актуальні питання, зокрема стосовно адміністративного регулювання та управління земельними ресурсами, геодезичної діяльності, законодавчих та політичних рамкових умов для запровадження інфраструктур геопросторових даних, морської геопросторової інформації.

  Також під час засідання комітету експертів було затверджено документ «Інтегровані рамки щодо геопросторової інформації» («Integrated Geospatial Framework»), який було спільно розроблено експертами UN-GGIM та Світового банку. Цей документ містить чіткі рекомендації щодо створення інфраструктур геопросторових даних на національному рівні.

  «Хочу подякувати UN-GGIM за прийняття документа щодо інтегрованих геопросторових рамок. Цей документ є надзвичайно важливим для країн, що розвиваються, та для тих, які розпочали формування національної геопросторової політики, та буде слугувати практичним посібником у процесі створення інфраструктур геопросторових даних на національному рівні. Повністю підтримуємо принципи, що визначені у зазначеному документі», – зазначила перший заступник Голови Держгеокадастру Людмила Шемелинець.

  На сьогодні питання управління геопросторовою інформацією на національному, регіональному та глобальному рівнях набувають все більшого значення: ефективне використання геопросторових даних дозволить задовольнити потреби суспільства в актуальній та офіційній інформації, ефективно приймати управлінські рішення, уникнути дублювання робіт, а також збільшити інвестиційну привабливість.

  Довідково:

  Комітет експертів ООН з глобального управління геопросторовою інформацією (UN-GGIM) - це консультаційно-дорадчий орган ООН, який об’єднує національних експертів з різних країн світу та забезпечує платформу для обговорення актуальних питань геопросторової інформації.

  У рамках UN-GGIM було утворено 5 регіональних відділень, зокрема Європейське відділення Комітету експертів ООН з глобального управління геопросторової інформації (UN-GGIM:Europe). Держгеокадастр бере активну участь у діяльності робочих груп UN-GGIM:Europe та використовує рекомендації UN-GGIM для створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні.