• In English
 • Держгеокадастр презентував моніторинг земельних відносин в Україні за 2016-2017 роки

  8 жовтня 2018 року в офісі Представництва Світового банку в Україні відбулася презентація другої хвилі моніторингу земельних відносин (2016-2017 роки) та другого статистичного щорічника.

  Моніторинг земельних відносин являє собою платформу, на якій систематизовано та узагальнено інформацію про володіння, користування і розпорядження земельними ділянками. Це єдина та структурована база різних масивів даних: кількості зареєстрованих у Державному земельному кадастрі земель та кількості зареєстрованих прав на них у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, ринкових транзакцій із земельними ділянками, сплачених податків, судових спорів тощо – загалом 65 показників. Дослідження акумулювало дані шести відомств: Держгеокадастру, Мін’юсту, Державної фіскальної служби, Держстату, Держводагентства, Державної судової адміністрації. Перший моніторинг земельних відносин на основі даних 2014-2015 років був оприлюднений у вересні 2015 року.

  Україна стала першою у світі країною, яка затвердила такий інноваційний інструмент як моніторинг земельних відносин на законодавчому рівні. «Завдяки обміну інформацією нам вдалося встановити повноту державних даних про земельні відносини. Крім того, повноцінний моніторинг дає можливість ідентифікувати слабкі сторони у діяльності органів влади в регіонах і вжити відповідних заходів», – підкреслив в. о. Голови Держгеокадастру Олександр Колотілін, зазначивши, що реалізація проекту стала можлива завдяки системній підтримці Світового банку.

  За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової, наступним етапом співпраці залишається створення автоматизованої системи  збору даних про земельні відносини, яка стане інтегруючою інформаційною мережею для суб’єктів моніторингу. Це забезпечить новий рівень прозорості у земельних відносинах та дозволить зосередити зусилля на покращенні використання земель та створенні умов для проведення земельної реформи.

  Ознайомитись з дослідженням можна за посиланням.

  Довідково

  Моніторинг земельних відносин – це система збору, збереження та оприлюднення набору даних та показників щодо стану земельних відносин в Україні. Моніторинг проводиться на рівні районів та міст обласного підпорядкування, міст Києва та Севастополя.

  Проведення постійного моніторингу земельних відносин в Україні  передбачене постановою Кабінету Міністрів від 23 серпня 2017 року № 639 «Про реалізацію пілотного проекту щодо проведення моніторингу земельних відносин та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Дослідження розроблене у рамках проекту «Підтримка реформ в сільському господарстві та земельних відносинах», який реалізується за фінансової підтримки Світового банку.