• In English
 • Держенергоефективності: Перший офіс декарбонізації та енергоефективності відкрито в Україні

  Держенергоефективності спільно з місцевою владою Дніпропетровщини відкрило перший в Україні регіональний офіс декарбонізації та енергоефективності, який покликаний допомагати громадам регіону у впровадженні енергоефективних заходів, задля пришвидшення «зеленої» трансформації в усіх сферах життя.

  Принципи взаємовигідної співпраці були закріплені у меморандумі між Держенергоефективності, як єдиним центральним органом виконавчої влади, який відповідає в Україні за реалізацію політики з енергоефективності та місцевою владою - Дніпропетровськими обладміністрацією та обласною радою.

  «Місцеве самоврядування – справжня рушійна сила змін. Об’єднавшись, ми здатні досягти реальних результатів задля енергоефективного життя громад. Із усіма перевагами: економією бюджету, комфортними школами і лікарнями, новими робочими місцями, конкурентним бізнесом… Платформою для співпраці стане офіс декарбонізації та енергоефективності», - наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва під час відкриття офісу на Дніпропетровщині.

  Ганна Замазєєва зазначила, що Держенергоефективності, як головний енергоменеджер країни, посилює співпрацю із місцевою владою і вагомим кроком стануть саме регіональні офіси, які будуть допомагати громадам ставати енергоефективними і впроваджувати в процеси відбудови сучасні технології та інновації.

  «Наша місія – заохочення, інформування та практична підтримка провідної ролі громад у зміцненні енергонезалежності та низьковуглецевому розвитку держави. Ми, разом з місцевою владою, сформуємо армію професійних, компетентних та цілеспрямованих енергоменеджерів, які стануть рушійною силою енергоефективних змін», - підкреслила Голова Держенергоефективності.

  Своєю чергою, керівництво Дніпропетровської ОВА та Дніпропетровської облради висловили переконання, що спільними зусиллями сторони будуть продуктивно працювати над запуском та мультиплікацією проектів у сфері енергоефективності та безвуглецевої економіки – в громадах, в домогосподарствах, в промисловості.

  Слід зазначити, що офіс стане платформою для співпраці Держенергоефективності та місцевої влади у таких основних напрямах:

  • управління енергоспоживанням: впровадження систем енергоменеджменту, розроблення місцевого енергетичного плану, проведення енергетичної сертифікації будівель, енергоаудитів;
  • створення «подушки енергетичної безпеки» регіону (визначення та використання потенціалу заміщення традиційних видів палива, альтернативне теплозабезпечення, високоефективна когенерація, виробництво біогазу та біометану);
  • залучення фінансових ресурсів для енергоефективної трансформації регіонів (через майбутню Національну платформу декарбонізації, ЕСКО, муніципальні зелені фінанси, міжнародну фінансову допомогу тощо);
  • просвіта та популяризація у напрямку енергоефективності.