• In English
 • Держенергоефективності запрошує хорватські ЕСКО-компанії до роботи в Україні

  Ефективні шляхи впровадження енергоменеджменту та ЕСКО-механізму у бюджетній сфері в Україні та Хорватії обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із представниками Агентства із управління нерухомістю Хорватії, що підпорядковується Міністерству будівництва та планування Хорватії.

  Зустріч, в якій також взяли участь представники Проектів ПРООН та GIZ, стала першим практичним кроком щодо реалізації підписаного напередодні Меморандуму про співпрацю України та Хорватії у сфері енергоефективності.

  Окрім стимулювання будівництва житлових будинків, Агентство із управління нерухомістю Хорватії також займається впровадженням системи енергоменеджменту та термомодернізацією бюджетних установ за ЕСКО-механізмом.

  Невід’ємним інструментом системи енергоменеджменту в Хорватії є розроблена та вже успішно діюча Інформаційна система управління енергоресурсами ISGE. Цей інтернет-додаток дозволив:

  заснувати повну базу даних усіх будівель бюджетного сектору;

  аналізувати споживання енергетичних та водних ресурсів у будівлях;

  визначати ті будівлі, які потребують нагальної термомодернізації за різними механізмами.

  Завдяки лише цій системі ISGE щорічна економія енергоспоживання у бюджетному секторі Хорватії складає майже 7%, а коштів - більше 17 млн євро.

  Також сторони розглянули хорватський досвід реалізації ЕСКО-проектів для термомодернізації бюджетних закладів та джерела їх фінансування, серед яких – співфінансування від Фонду енергоефективності та кредитування комерційними банками.

  Зі свого боку Сергій Савчук представив успішний та стрімкий старт ЕСКО-механізму в Україні. Завдяки підготовленій законодавчій базі у 2016 р. укладено перші 20 контрактів на суму 18 млн гривень. Після запуску спеціального ЕСКО-модуля у системі «PROZORRO» лише за кілька місяців маємо майже 350 оголошених аукціонів, з яких половину проведено, та 51 укладений договір.

  Голова Держенергоефективності запевнив хорватських колег у тому, що ринок ЕСКО-послуг в Україні величезний і сягає 8 млрд доларів. Близько 100 тис. об’єктів соціальної сфери потребує термомодернізації.

  Тож ЕСКО-проекти в Україні можуть бути перспективною справою, у тому числі для іноземних компаній.

  Наприкінці зустрічі Сергій Савчук запросив представників Агентства із управління нерухомістю Хорватії та ISGE, а також хорватських ЕСКО-компаній взяти участь у IV Форумі енергоефективного партнерства, який проводитиме Держенергоефективності 27 квітня у Києві у КВЦ «Парковий».