• In English
 • Володимир Гройсман привітав дослідників, популяризаторів і працівників історико-культурної спадщини з професійними святами
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 квітня 2018 року о 09:00

  Шановні друзі!

  Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з важливими професійними святами – Міжнародним днем пам’яток і визначних місць і Днем пам’яток історії та культури України!

  Одним з основних завдань будь-якого суспільства є збереження національних культурних та історичних пам’яток для майбутніх поколінь. Належна опіка над матеріальними культурно-історичними об’єктами є однією з необхідних передумов сталого культурного розвитку суспільства та індикатором його культурного рівня.

  Українська культурна спадщина є надзвичайно багатою та різноманітною, і до пріоритетів роботи Уряду належить збереження та популяризація культурно-історичних пам’яток, що є візитівкою нашої держави та нашої історії. Україна активно співпрацює з ЮНЕСКО з питань захисту власних культурних пам’яток, адже вони також є надбанням світової культури.

  Сьогодні час нових підходів. Завдяки інноваційним технологіям, креативним індустріям та новітнім науковим методам розвиток історичної та культурної пам’яті здатний отримати нові можливості. Йдеться не лише про якісну популяризацію історико-культурної спадщини нашої країни, а і про розвиток суміжних галузей: історичної освіти, музейної справи, історико-культурного туризму. Все це сприятиме капіталізації української культури та зміцненню іміджу України у світі.

  Дякую усім причетним до справи захисту наших матеріальних культурних надбань. Впевнений, що подальша популяризація вітчизняних історико-культурних пам’яток сприятиме залученню широких верств населення до культурного туризму та збільшенню обізнаності наших громадян з історією та культурою нашої країни.

  З повагою

   

  Прем’єр-міністр України                                               Володимир ГРОЙСМАН

  Володимир Гройсман привітав дослідників, популяризаторів і працівників історико-культурної спадщини з професійними святами