• In English
 • Держенергоефективності з партнерами обговорили стан і подальший розвиток «зеленої» енергетики

  Стан та перспективи розвитку «зеленої» енергетики у світі та в Україні обговорили  в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура, заступник Голови Агентства Юрій Шафаренко та керівник IB Centre Віталій Давій.

  IB Centre – корпорація, яка впроваджує інновації на ринках, що розвиваються. Її керівник Віталій Давій ще понад 10 років тому вбачав, що майбутнє – за технологіями сталого розвитку, відновлюваною енергетикою, енергоефективністю. Це шлях всього цивілізованого світу і шанс для процвітання України. Саме тому ще тоді компанія розпочала активно просувати та популяризувати розвиток «зелених» проектів в Україні.

  Цього року IB Centre за інформаційної підтримки Держенергоефективності проводить щорічну головну подію – 10-ту конференцію та виставку сонячної енергетики «CISOLAR 2021».

  «Відновлювана енергетика – це, дійсно, незворотній шлях всього світу. Він несе цілу низку безперечних переваг: енергетичні, екологічні, соціальні. Багато країн світу розцінюють «зелений» перехід як можливість для економічного відновлення після кризових часів пандемії – «green recovery», – повідомив Костянтин Гура, в.о. Голови Держенергоефективності.

  Як повідомив Костянтин Гура, протягом 2010-2019 років відповідно до Енергетичного балансу частка відновлюваних джерел енергії у валовому кінцевому енергоспоживанні збільшилась майже у 3 рази: із 2,9 % до 8,1%. Такі розрахунки здійснено Держенергоефективності за правилами Директиви 2009/28/ЄС.

  Попри всі кризові явища, «зелена» енергетика розвивається. Станом на кінець I кварталу 2021 року в Україні введено 8,8 ГВт потужностей, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел. Це інвестиції на суму 8,3 млрд євро. Лише за 2020 рік залучено 1,2 млрд євро інвестицій у такі проекти.

  Крім цього, розбудовується біоенергетика. Із 2014 р. по квітень 2021 року введено в експлуатацію 2,5 ГВт нових потужностей в альтернативній теплоенергетиці. Це вкладені інвестиції на суму близько 550 млн євро.

  «Біоенергетика має колосальний потенціал для розвитку в Україні. І для цього ми разом із Міненерго та Біоенергетичною асоціацією України підготували низку законопроектів. Це стимулювання вирощування енергокультур, розвиток ринку твердих біопалив, рідких біопалив, ринку біометану, звільнення біопалива від податку на СО₂. Частина законопроектів вже зареєстрована у Парламенті», - повідомив Юрій Шафаренко.

  Сторони також обговорили ще два механізми, які розробляє Держенергоефективності із стейкхолдерами для подальшого розвитку «зеленої» енергетики.