• In English
 • Держенергоефективності та Посольство Великої Британії в Україні розглянули можливості співпраці у сфері «зеленої» енергетики


  Т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура провів зустріч із першим секретарем Посольства Великої Британії в Україні Пітером Вікенденом та його колегами.

  Сторони обговорили можливі напрями співпраці та сфокусувалися на темі «зеленого» фінансування.

  Презентуючи діяльність Агентства, Костянтин Гура детально розповів про напрацювання для запровадження ринку зелених облігацій в Україні: «З 1 липня ц.р. зелені облігації набули юридичної сили. Зараз ми працюємо з іншими зацікавленими сторонами над вторинним законодавством».

  Відповідно до розробленого проекту Концепції розвитку відповідного ринку передбачається реалізація пілотних проектів з випуску зелених облігацій різними категоріями емітентів.

  «З метою прозорого відбору пілотних «зелених» проектів ми плануємо створити веб-платформу. Запровадження такої платформи дозволить, зокрема, запобігти поширенню «greenwashing» на новоствореному ринку зелених облігацій, – пояснив Костянтин Гура. – З огляду на значний досвід Великої Британії щодо розвитку ринку «зелених» облігацій, ми зацікавлені у співпраці в розбудові такого ринку в Україні».

  Ще один інструмент, який розробляє Держенергоефективності із міжнародними партнерами, – це Фонд зелених інвестицій. Його мета – забезпечити стале джерело фінансування проектів з енергоефективності та «зеленої» енергетики в Україні, які будуть і надалі затребуваними з огляду на глобальний тренд декарбонізації.

  «Саме Green Investment Bank (тепер Green Investment Group), заснований у Великобританії, був одним з прикладів для створення такого механізму і в Україні», – нагадав керівник Держенергоефективності.

  Сторони також обговорили перспективи розвитку водневої енергетики.

  Костянтин Гура повідомив, що Україна має значні перспективи для генерації водню та широку газотранспортну систему. ЄС вбачає Україну одним з головних партнерів у цій сфері. І вже розпочато розробку Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні.

  Як відомо, Велика Британія має амбітні цілі щодо встановлення потужностей з виробництва водню та проект Водневої стратегії, яку планується затвердити найближчим часом.

  У цілому глобальний тренд декарбонізації, а відповідно й енергоефективність, «зелена» енергетика, передбачають широкі напрями для взаємовигідної співпраці країн. Тому сторони детально розглянуть вищезгадані питання для потенційного партнерства.