• In English
 • Держенергоефективності та OECD опрацьовують шляхи стимулювання розвитку ринку ЕСКО в Україні

  Особливості запровадження ЕСКО-механізму у бюджетній сфері України та його майбутній розвиток розглянув Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із представниками Організації економічного співробітництва та розвитку в Україні, зокрема Габріелою Мірандою та Арно Прете, а також в.о. голови Комітету ВРУ ПЕК Олександром Домбровським, головою Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва Віктором Галасюком та експертами.

  Сергій Савчук спільно з народними депутатами презентував потужний старт ринку ЕСКО в Україні. Для його запуску проведено вагому роботу над законодавством. У 2015 р. прийнято перші необхідні закони, підзаконні акти, а також затверджено Примірний енергосервісний договір. У результаті у 2016 р. укладено перші 20 ЕСКО-договорів на суму понад 18 млн гривень.

  Із жовтня 2017 р. у системі «ProZorro»  реалізовано модуль із закупівель енергосервісу, завдяки якому вже оголошено 348 тендерів у цій сфері. З них 172 аукціони проведено, а 38 ЕСКО-договорів вже укладено на загальну суму 40 млн гривень.

  Окрім законодавчої роботи, увага приділяється підвищенню інституційної спроможності місцевої влади. Впродовж 2 років спільно з партнерами проведено широку інформаційно-роз’яснювальну кампанію в усіх регіонах України, в рамках якої надано консультаційну допомогу розпорядникам бюджетної коштів щодо особливостей впровадження енергосервісу.

  «Ще одним результатом тісної налагодженої співпраці Агентства та місцевих органів влади стала національна база потенційних ЕСКО-об’єктів, яка постійно оновлюється і на даний момент містить понад 12 тис. будівель з усіма даними щодо енергоспоживання. Цю базу планується розширити на об’єкти державної форми власності», - пояснив Сергій Савчук.

  Європейським досвідом розвитку ринку енергосервісу поділилися експерти Швеції та Норвегії на спеціалізованому семінарі, що відбувся в Агентстві.

  Учасники заходу обговорили та домовилися співпрацювати над вирішенням низки актуальних питань, серед яких є ключові:

  Механізми фінансування ЕСКО-проектів, зокрема доступ до кредитних ресурсів, співфінансування тощо;

  Стимулювання ЕСКО-компаній до впровадження комплексних енергоефективних заходів;

  Залучення іноземних компаній та фінансових інституцій на вітчизняний ринок енергосервісу.

  OECD продовжить моніторинг розвитку енергосервісу в Україні для надання рекомендацій щодо удосконалення цього механізму із врахуванням досвіду країн ЄС.