• In English
 • Держенергоефективності та Німецьке енергетичне агентство обговорили подальшу співпрацю

  Т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура провів онлайн-нараду із представниками Німецького енергетичного агентства (dena), з якими розглянув потенційні напрями співпраці у рамках нещодавно укладеного у цьому році Меморандуму про партнерство.

  Костянтин Гура  наголосив, що Україна високо цінує та продовжує розвивати співпрацю з Німеччиною у сфері енергоефективності. Підтвердженням цього є започатковане Енергетичне партнерство, проведений нещодавно на високому рівні IV Українсько-німецький бізнес-форум за участю Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Канцлера Федеративної Республіки Німеччина Ангели Меркель, а також продовження співпраці з GIZ, dena.

  «Для нас важливо залучати найкращі практики імплементації як директив ЄС, так і дієвих інструментів підвищення енергоефективності у різних секторах. Адже за даними 2019 р. рівень енергоємності ВВП України – у 3,3 раза вищий, ніж у Німеччині», – повідомив Костянтин Гура та окреслив напрацювання Агентства у цій сфері.

  Бастіан Штенцель, керівник проектів dena для Східної Європи, також підкреслив, що Енергетичне партнерство стало широкою платформою для тісної взаємодії двох країн, в рамках якої визначаються пріоритетні завдання у кожному з 5 напрямів.

  Сторони також обмінялися досвідом розвитку сфери енергоефективності. Костянтин Гура розповів про співпрацю із органами місцевого самоврядування щодо впровадження систем енергоменеджменту, розвиток сертифікації енергоефективності будівель, розробку спільного з Мінрегіоном наказу щодо вимог до будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії (за зразком німецького стандарту PassivHaus) та інші питання.

  Водночас представники dena наголосили, що вагомим напрямом співпраці є безпосередня робота на місцях, з громадами.

  За підсумками наради учасники домовилися визначити пріоритетні та найбільш актуальні для обох країн напрями двосторонньої співпраці під час засідань Робочих груп з енергоефективності та відновлюваної енергетики, створених в рамках Українсько-німецького енергетичного партнерства, а також докласти спільних зусиль для підвищення енергоефективності у муніципалітетах.