• In English
 • Держенергоефективності та Держгеонадра співпрацюватимуть у сфері енергоменеджменту

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із Головою Держгеонадра Олегом Кирилюком уклали Меморандум про співпрацю щодо запровадження систем енергоменеджменту для підвищення енергоефективності будівель відомства.

  «Держгеонадра - перший центральний орган виконавчої влади, який спільно з Держенергоефективності працюватиме над оптимізацією енерговитрат на своїх об’єктах», - прокоментував Сергій Савчук.

  Як відомо, завдяки лише енергоменеджменту, без додаткових капіталовкладень, можна досягти до 20% зменшення енергоспоживання в установах.

  Понад 200 місцевих органів влади за підтримки Держенергоефективності вже впровадили енергоменеджмент/енергомоніторинг та отримують до 15% економії енергоспоживання.

  До прикладу, у м. Львів за перший рік впровадження енергомоніторингу в бюджетній сфері зекономлено 18 млн грн на комунальних рахунках.

  За умовами Меморандуму відомство має:

  затвердити положення про впровадження системи енергоменеджменту;

  проводити енергомоніторинг на своїх об’єктах;

  передбачити фінансування для подальшого впровадження енергоефективних заходів.

  Держенергоефективності, зі свого боку, сприятиме підготовці енергоменеджерів та запровадить національну систему енергомоніторингу, в яку будуть входити характеристики будівель ЦОВВ.

  «Закликаю усі міністерства та відомства співпрацювати із Держенергоефективності та користуватися перевагами енергоменеджменту», - повідомив Сергій Савчук.