• In English
 • Держенергоефективності спільно із експертами опрацьовує норми для розвитку сфери будівництва пасивних будівель в Україні

  Необхідне вторинне законодавство, норми і вимоги до пасивних будівель – ключова тема онлайн-наради, що відбулася під головуванням т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтина Гури за участю представників Мінрегіону, Асоціації енергоаудиторів України,  Академії будівництва України, КНУБА, Проєкту «Optima House».

  Як пояснив Костянтин Гура, Україна крок за кроком робить все необхідне для розвитку сфери будівництва будівель із близьким до нульового енергоспоживанням (так званих NZEB-будівель). Так, у січні цього року Уряд схвалив Концепцію реалізації державної політики та Національний план збільшення кількості будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії.

  Директива 2010/31/ЕС про будівництво (EPBD) та інші європейські законодавчі акти визначають основні вимоги до NZEB-будівель, зокрема:

  висока енергоефективність - майже нульове енергоспоживання;

  економічно доцільний рівень витрат на будівництво та експлуатацію;

  переважна частина енергії у будівлі має використовуватися з відновлюваних джерел енергії, які встановлені у самій будівлі або у безпосередній близькості до неї.

  «При цьому кожна країна визначає власні стандарти NZEB з урахуванням кліматичних та економічних умов. Тож необхідно врегулювати визначення та встановлення вимог до енергетичної ефективності NZEB-будівель, передбачити відповідний клас енергоефективності із позначкою NZEB, розробити інструменти підтримки будівництва таких будівель», - зауважив Костянтин Гура.

  Під час онлайн-наради учасники обговорили різні пропозиції щодо вимог до будівель із близьким до нульового енергоспоживанням, фактори, які на це впливають, а також шляхи стимулювання такого будівництва і можливі пілотні проекти, у т.ч. в адміністративних будівлях.

  За підсумками заходу Агентство узагальнить усі надані пропозиції і разом із Мінрегіоном опрацює необхідні законодавчі зміни для розвитку сфери будівництва NZEB-будівель.