• In English
 • Держенергоефективності: Реальні кроки з енергоефективності можливі завдяки синергії зусиль влади, бізнесу та місцевих громад

  На засіданні комітету екологізації громад Професійної асоціації екологів України (ПАЕУ) Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, окреслив громадам важливі напрями роботи у сфері енергофективності, що є одним з інструментів декарбонізації.

  «Екологізація та енергоефективність – це виклики і водночас можливості для громад підвищити якість життя людей. І саме громади відіграють одну з вагомих ролей у впровадженні конкретних проектів та заходів у цих сферах», - повідомив Костянтин Гура.

  Він також нагадав, що питання екологізації піднято на найвищий рівень в державі. Так, 23 березня 2021 року Президент України своїм указом ввів у дію рішення РНБО  "Про виклики та загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації".

  Костянтин Гура також звернув увагу громад на актуальні напрями роботи:

  - програма «теплих кредитів» вже запрацювала у цьому році для індивідуальних домогосподарств. Додаткова підтримка громад у співфінансуванні «теплих кредитів» стане суттєвим поштовхом та мотивацією українців до термомодернізації будинків;

  - впровадження систем енергоменеджменту у бюджетній сфері – перший крок до оптимізації енергоспоживання та досягнення економії енергії до 10% без суттєвих інвестицій;

  - сертифікація будівель: в Україні більше 7 тис. будівель вже отримали сертифікати, які дають чітку інформацію про енергоспоживання та рекомендації щодо термомодернізації;

  - широка реалізація проектів з біоенергетики сприятиме зменшенню використання газу та відповідних витрат, а також дасть нові робочі місця та активізує економічні процеси.

  Деталі щодо програми з енергоефективності, зокрема, для житлового сектору розкрила Тамара Буренко, заступник начальника Управління низьковуглецевого розвитку Держенергоефективності, голова комітету екологізації громад ПАЕУ.

  Окрім цього, під час засідання під головуванням президента ПАЕУ Людмили Циганок представники близько 100 територіальних громад обговорили й інші питання екологізації та домовилися спільно напрацювати практичні алгоритми дій.