• In English
 • Держенергоефективності разом з Міндовкілля та стейкхолдерами обговорили порядок відбору та супроводження проектів зелених облігацій

  Під головуванням т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтина Гури відбулося онлайн-засідання Міжвідомчої робочої групи з розвитку ринку зелених фінансів.

  У засіданні взяли участь заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ірина Ставчук, представники міністерств та відомств, банківських установ, підприємств та громадськості, а також міжнародних організацій, IFC, EBRD, OECD, UNDP, UNIDO, GIZ.

  Міжвідомча робоча група, утворена за ініціативи Держенергоефективності ще два роки тому, стала комунікаційною платформою для розробки правових норм для обігу зелених облігацій. І ці норми вже відображені в законодавстві.

  «Так, прийнятий у червні минулого року закон, яким вводяться в обіг зелені облігації, набирає чинності з 1 липня цього року. Також із партнерами розроблено концепцію, яка дозволить розвивати цей ринок. Наразі концепція готова до повторного подання на розгляд Уряду», - зауважив Костянтин Гура.

  «Сьогодні ми обговорюємо проект постанови Кабінету Міністрів України щодо порядку відбору та супроводження проектів екологічного спрямування, які фінансуються за кошти державного і місцевих бюджетів. Цей проект рішення Уряду вже розроблений Міндовкіллям на виконання законодавства щодо зелених облігацій», - повідомив Костянтин Гура та закликав усіх до активної роботи, щоб створити чіткі і прозорі правила гри для інвесторів.

  У свою чергу, Ірина Ставчук, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань європейської інтеграції України, презентувала членам робочої групи розроблений проект рішення Уряду.

  Під час презентації Ірина Ставчук звернула особливу увагу на глобальні трансформації фінансових ринків, в яких все більше уваги приділяється екологічним ризикам, а також на визначення європейських зелених облігацій та вимоги Положення ЄС про таксономію.

  Костянтин Гура повідомив, що Держенергоефективності теж напрацювало методологічні підходи щодо оцінки відповідності критеріям зелених облігацій за підтримки проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності». Детально про них розповів Станіслав Дубко - експерт проєкту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» з питань зеленого фінансування.

  За підсумками засідання учасники домовилися детально опрацювати розроблений Порядок відбору та супроводження проектів відповідно до вимог міжнародних стандартів.