• In English
 • Держенергоефективності презентувало вигідні інструменти підвищення енергоефективності ОТГ Буковини

  Держенергоефективності із Регіональним представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні та місцевими громадами Чернівецької області обговорили дієві механізми з енергоефективності для населення та бюджетних установ.

  Чернівецька область має досвід співфінансування «теплих кредитів».

  Зокрема, у цьому році в регіоні виділено 500 тис. грн на відшкодування 10% річних за кредитами для населення. Місто Чернівці допомагає компенсувати 15% річних як для фізичних осіб, так і для ОСББ. На це цьогоріч виділено 1,6 млн гривень.

  «Місцева підтримка допомагає зняти з родин фінансове навантаження при виплаті кредиту, в деяких випадках – навіть до 80%. Це стимулює населення до енергоефективності та економії на комунальних платежах. Тому доцільно впроваджувати подібні програми підтримки у всіх містах та районах області», – сказав начальник Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Роман Палагусинець.

  Про переваги енергосервісу для утеплення дитсадків, шкіл, лікарень та інших бюджетних закладів регіону повідомив Олексій Корчміт, радник Голови Держенергоефективності. Цей механізм зарекомендував себе як вигідний інструмент залучення приватних інвестицій в енергоефективність бюджетних установ вже у 19 регіонах.

  Також Олексій Корчміт окреслив можливості для реалізації різних моделей ЕСКО, зокрема, співфінансування енергоефективних заходів як замовником, так і приватним інвестором у рамках поглибленого партнерства.

  У свою чергу Чернівецька ОДА запевнила про готовність розглянути потенційні пілотні ЕСКО-об’єкти для інвесторів.

  Також в обласному центрі із 2010 р. запроваджено енергоменеджмент, що охоплює 258 будівель. У цій сфері працює 160 відповідальних осіб. «За останній рік економія на енергоносіях склала лише 2,7%, але в грошовому еквіваленті – це 1,4 млн грн», –прокоментував Олексій Корчміт.

  Держенергоефективності продовжить співпрацю із місцевою владою Чернівецької області для широкого впровадження зазначених енергоефективних механізмів.