• In English
 • Держенергоефективності: Підприємства зможуть отримати до 150 тис. доларів кредиту на енергоефективні проекти без застави

  Фонд гарантування позик для промислових підприємств та додаткова програма їхньої підтримки – ключові питання, які обговорили під час наради в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та представники Укргазбанку і Проекту UNIDO/GEF UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України».

  «Фонд гарантування позик – важливий інструмент підтримки промисловців, які усвідомлюють потребу у зменшенні енерговитрат та планують підвищити свою конкурентоздатність», – прокоментував Костянтин Гура та наголосив на важливості роз’яснювальної роботи щодо переваг Фонду та енергоефективних проектів на підприємствах.

  Фонд створено партнером Агентства – UNIDO та Укргазбанком.

  Як відомо, у Фонді гарантування позик підприємства можуть залучати кредити на впровадження системи енергоменеджменту (СЕнМ) та енергоефективні проекти без застави та під нижчі відсотки.

  Окрім цього, запущено додаткову програму підтримки впровадження систем енергоменеджменту. Програма включає:

  3-денний тренінг щодо сучасної методології вимірювання, моніторингу, визначення результативних показників та базових ліній енергоспоживання;

  2-денний тренінг з впровадження СЕнМ-ISO 50001: 2018;

  40 годин технічної підтримки від провідних міжнародних експертів UNIDO з СЕнМ – ISO 50001 або 2 000 доларів грошової компенсації.

  Тож, підприємства мають унікальну нагоду скористатися програмами підтримки та вигідно впровадити системи енергоменеджменту і енергоефективні проекти, які дадуть економію витрат на енергоресурси.