• In English
 • Держенергоефективності із провідним світовим виробником енергії «ENGIE» обговорили напрями співпраці в Україні

  Одна з найвідоміших у світі енергетичних компаній «ENGIE» (Франція) вже не вперше цікавиться потенціалом української відновлюваної енергетики. Тож, у продовження попередніх зустрічей у Франції, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із керівником Представництва компанії «ENGIE» в Україні Вілемом Кополсом актуалізували інформацію щодо перспектив генерації енергії з відновлюваних джерел, а також реалізації ЕСКО-проектів в Україні.

  Компанія «ENGIE» активно працює у 70 країнах світу та має понад 100 000 МВт встановлених потужностей, з яких понад 23 % - це генерація енергії з відновлюваних джерел.

  Переважна частина проектів стосується гідроенергетики, а решта - це використання енергії вітру, сонця, біомаси та біогазу.

  Зокрема, із понад 50 об'єктів у Європі, США та Бразилії «ENGIE» щороку використовує більше 2 млн тонн біомаси при виробництві електроенергії.

  «Україна із її значним аграрним потенціалом та законодавчими стимулами також є привабливим для інвесторів майданчиком для використання біомаси та встановлення твердопаливних котелень і біоТЕЦ. До прикладу, французька компанія «Enertime» взяла участь у встановленні унікальної ТЕС на біомасі, що відкрилася цьогоріч у м. Кам’янець-Подільському (Хмельниччина)», - повідомив С.Савчук.

  Також, сторони звернули увагу на перспективність виробництва електроенергії із біогазу. Стимулом до цього є «зелений» тариф, підвищений до 12,4 євроцентів/кВт*год.

  Окрім зазначених напрямів, учасники зустрічі обговорили та домовилися разом опрацювати розроблену Держенергоефективності концепцію стимулювання підприємств до енергоефективності, а також фінансову модель виробництва енергії із сміття.

  Ще одна сфера діяльності, яка зацікавила представників компанії, - це енергосервіс в Україні, його суттєвий розвиток та потенціал ринку термомодернізації будівель.