• In English
 • Держенергоефективності: Енергетична незалежність – ціль, до якої разом прямують Україна та Литва

  Енергетична незалежність - одна з ключових тем, яку було розглянуто на 6-му українсько-литовському економічному форумі «Економіка і пандемія: криза та нові можливості», що відбувся у рамках візиту Президента Литовської Республіки Гітанаса Наусєди до України 18-19 березня 2021 року.

  Із вітальними словами до учасників форуму звернулися Президент України Володимир Зеленський та Президент Литовської Республіки Гітанас Наусєда.

  «В усіх реформах, необхідних для стійкого економічного зростання, важлива підтримка та досвід наших друзів та наших міжнародних партнерів, зокрема Литви. Спільна робота бізнес-кіл наших країн має добру історію та значні перспективи», – зауважив Володимир Зеленський та нагадав про ті кроки, які були здійснені для покращення бізнес-клімату в Україні.

  У свою чергу, Президент Литви повідомив про важливість співпраці країн для подолання усіх викликів та економічного піднесення.

  На актуальні напрями енергетичної співпраці України та Литви звернув увагу учасників у своєму виступі т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

  «Литва - стратегічний партнер для України. Нас об’єднують спільні цілі -  енергонезалежність та енергетична безпека. Усі кроки у цих напрямах також сприяють пожвавленню економічних відносин між державами», - наголосив Костянтин Гура та нагадав, що енергетична співпраця була започаткована у 2017 році.

  Окреслюючи стан, ініціативи та плани розвитку сфери енергоефективності та «зеленої» енергетики, Костянтин Гура сфокусувався на широких можливостях партнерства у біоенергетиці.

  Загальний потенціал біоенергетики щодо заміщення імпортованих викопних енергоресурсів в Україні складає 37 млрд м3 газу в рік, зокрема:

  вирощування енергокультур та їхнє використання в енергетичних цілях дає змогу максимально замістити до 20 млрд м3 у рік;

  використання третини агровідходів – до 10 млрд м3 у рік;

  виробництво біометану – ще 8 млрд м3 газу в рік.

  Крім цього, Костянтин Гура нагадав, що за участю Держенергоефективності та партнерів запроваджено та дії карта інвестиційних проєктів – UAMAP (http://www.uamap.org.ua). На ній вже розміщено  понад 210 потенційних цікавих для інвесторів проектів на загальну суму фінансування у розмірі 5 млрд євро.

  Також перспективними напрямами співпраці є:

  участь литовських компаній в українському секторі енергоефективності та біоенергетики;

  залучення Литви до роботи на ринку зелених облігацій України;

  спільні проекти  з виробництва біометану та «зеленого» водню в Україні.

  «Ми впевнені, що партнерство між нашими країнами буде взаємовигідним та забезпечить впровадження найкращих практик та сталий розвиток обох країн», - підсумував Костянтин Гура.