• In English
 • Денис Шмигаль та Ангела Меркель відкрили IV Українсько-німецький бізнес-форум
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 березня 2021 року о 13:08

  Україна продовжує роботу з покращення умов ведення бізнесу та впровадження реформ, і запрошує німецький бізнес інвестувати в нашу країну. Про це зазначив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 19 березня під час відкриття IV Українсько-німецького бізнес-форуму, що проходить у Берліні.

  Із  відеозверненням на форумі виступив Президент України Володимир Зеленський та в режимі онлайн виголосила вітальну промову Канцлер Федеративної Республіки Німеччина Ангела Меркель.

  Як підкреслив Президент України Володимир Зеленський, бізнес-форум дає унікальну можливість опрацювати перспективні напрями взаємодії України та Німеччини.

  «Залучення іноземних інвестицій – наш пріоритет. З метою створення сприятливого інвестиційного середовища в Україні здійснюються глибокі структурні реформи. Торік нами ухвалено закон про державну підтримку інвестицій, який передбачає супровід інвесторів, що створюють нові робочі місця та реалізують інвестиційні проекти з обсягом вкладень від 20 мільйонів євро», — зазначив Президент України.

  Зі свого боку Ангела Меркель підкреслила, що Україна є важливим торговельним партнером Німеччини і місцем, куди варто вкладати інвестиції. Канцлер ФРН привітала ухвалені в Україні закони, які дають більше гарантій інвесторам та захищають їхні вкладення. Крім того, Ангела Меркель відзначила, що Німеччина підтримує процес реформ в Україні та бачить прогрес в їх впровадженні, зокрема у сфері тендерних закупівель та цифровізації.

  Прем’єр-міністр зауважив, що за підсумками 2020 року Німеччина посіла перше місце серед торговельних партнерів України в Європі та увійшла до п´ятірки найбільших іноземних інвесторів в українську економіку.

  «Розцінюю це як визнання стабільного розвитку української економіки, підтвердження готовності працювати в Україні та співпрацювати з її Урядом. Зі свого боку ми також готові забезпечити представникам бізнесу комфортні, зрозумілі та прозорі умови діяльності в Україні та всебічно сприяти їхній роботі на українському ринку», — зазначив Денис Шмигаль.

  Глава Уряду України відзначив, що останніми роками за підтримки Німеччини започатковано низку важливих двосторонніх ініціатив, серед яких, зокрема, Енергетичне партнерство.

  «Ініціатива відкриває нові можливості взаємовигідної співпраці у сфері  енергоефективності, відновлювальної енергетики, виробництві водню, поступовому переході на водневу економіку. Враховуючи значний потенціал та наявну інфраструктуру, Україна прагне стати повноцінним партнером ЄС у реалізації водневої стратегії, залучити масштабні інвестиції в «зелене» відновлення економіки», — підкреслив Денис Шмигаль.

  За словами Прем’єр-міністра, Україна третій рік поспіль покращує показники аграрного експорту, а Німеччина стабільно входить у ТОП-10 країн-імпортерів української аграрної продукції.

  «Нашим пріоритетом залишається розвиток сільськогосподарського сектору України. Йдеться про відкриття й лібералізацію ринку землі, покращення меліоративної інфраструктури, збільшення виробництва високомаржинальних культур та переробки продукції, а також покращення якості та безпечності українських харчових продуктів. Україна має стати одним із центрів продуктової безпеки для світу і ми закликаємо бізнес інвестувати в це разом», — зазначив очільник українського Уряду.

  Як зауважив Денис Шмигаль, Україна також налагоджує бізнесове ІТ-партнерство. Він висловив сподівання, що німецька сторона підтримає ідею стосовно формалізації такого партнерства на міжурядовому рівні.

  Також Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд України приділяє значну увагу ефективному проведенню земельної реформи, децентралізації та трансформації вугільних регіонів з допомогою німецьких партнерів.

  «Ми також активно інвестуємо в розвиток авіаційної інфраструктури та модернізуємо залізницю, робимо ці ринки відкритими для приватного капіталу і закликаємо німецький бізнес інвестувати в українську транзитну інфраструктуру», — сказав Денис Шмигаль.

  Денис Шмигаль та Ангела Меркель відкрили IV Українсько-німецький бізнес-форум Денис Шмигаль та Ангела Меркель відкрили IV Українсько-німецький бізнес-форум Денис Шмигаль та Ангела Меркель відкрили IV Українсько-німецький бізнес-форум Денис Шмигаль та Ангела Меркель відкрили IV Українсько-німецький бізнес-форум Денис Шмигаль та Ангела Меркель відкрили IV Українсько-німецький бізнес-форум Денис Шмигаль та Ангела Меркель відкрили IV Українсько-німецький бізнес-форум